Přeskočit na obsah

Známé tváře svěřily, jak jsou na tom s čistotou svých vozů

Jaro znamená nejen slunce a teplejší počasí, ale také jarní úklid. A ten bychom měli zahájit nejen v domácnostech, ale také ve svých vozech. Jak na to, abychom nemuseli hnout ani prstem, se přišla podívat celá řada známých osobností do Automyčky Collection v Centru Stromovka.

Václav Posířil, který je majitelem Automyček Collection nacházejících se v centru Prahy hned na několika místech, vysvětlil, že pokud do rukou jeho týmu svěříte svůj vůz, dočkáte se opravdu profesionální péče: „Samozřejmostí je kompletní čištění osobních vozidel, ruční mytí, voskování a renovace laku karoserie, impregnace a ošetření kůže, tepování interiéru a to vše výhradně zaškolenými pracovníky. Práce je vždy prováděna do nejmenšího detailu.“

Program odstartovali bubenickou show Tokhi & the Groove Army spolu s moderátorem celé akce Petrem Vojnarem a ambasadorkou Automyček Collection Bárou Mottlovou, která svěřila, jak je na tom s úklidem vozu: „Zbožňuji, když je auto čisťoučké a voňavé, proto ráda navštěvuji profesionální péči. Sama tomu moc nedám,“ smála se Playmate. Vzhledem k tomu, že denně dojíždí pracovně do Prahy a miluje výlety autem i do zahraničí, najezdí ročně hodně kilometrů. „Kolik najezdím kilometrů spočítané nemám, ale je to opravdu hodně. Miluji svého hybrida, je tichý, ekonomický i ekologický, to mi ohromně vyhovuje. Řidič jsem opatrný a hodný, velmi často pouštím auta i chodce, ale když někam spěchám a jedu pozdě, tak bych se na silnici potkat nechtěla,“ přiblížila svoje řidičské umění modelka.

Martina Gavriely dorazila na akci se svými dětmi Jessicou a Leem a vnučkou Olivii. Svěřila se, že je vášnivá řidička, a že vlastně od té doby, co má řidičský průkaz, nepustila volant. „Já vám řeknu přesně, kolik najezdím kilometrů, protože jsem teď prodávala auto a měla jsem za šest let najeto 200 000 km, takže je to ročně 30 000 km a více. Teď ale auto už měsíc a půl nemám a je to strašné, než bych někam jela metrem nebo složitě řešila sedačku do taxíku, tak radši nikam nejedu,“ popsala s humorem moderátorka a jedním dechem dodala: „Auto na čištění dávám tak jednou do roka, protože můj syn támhle hodí hamburger, támhle vylije kolu a to bych s ním musela do myčky jezdit pořád. Proto jedu, až když je to úplně neúnosné.“

Mezi pozvanými hosty byla také česká závodnice Rallye Dakar Olie Roučková, která ročně najezdí opravdu hodně kilometrů a o všechna svoje auta náležitě pečuje . „Já jezdím hodně, denně najedu tak 200 – 300 km, protože moje práce obnáší hlavně řízení. Ať už trénuji nebo jezdím pro náhradní díly a podobně. Civilních aut mám několik, nejnovější je Volkswagen Transporter, který ještě nikdy nebyl v kartáčové myčce, dávám jej zásadně na ruční mytí a čištění. Nechci totiž poničit lak a mám ráda čistý a voňavý interiér. Ke svému autu se chovám hezky, doma taky neválíme odpadky, tak proč by měly být v autě,“ vysvětlila Olie.

Hanka Kynychová má prý auto jako druhý domov. „Když nestíhám, tak v autě snídám i obědvám, piju kávu, líčím se. Zkrátka se nijak neomezuju a pak to také podle toho někdy vypadá. Teď mám ale nového hybrida, kterého si chci hýčkat, proto se těším, že jakmile začne jevit známky prvního nepořádku, přivezu ho sem do Automyčky Collection, kde mi ho dají opět do pucu,“ vysvětlila známá cvičitelka. „Dříve jsem v autě trávila opravdu hodně času, jezdila jsem za prací po celé republice, ale covid vše přerušil. Nicméně už se akce začínají rozjíždět a já se těším, že opět vyrazím po celé republice na cvičební a sportovní akce,“ dodala maminka tří dětí, kterou na akci nedoprovodil manžel, který zajišťoval chod rodiny, ale kamarád a stylista Radek Fišer, který se mimo jiné také postaral o Hančin elegantní outfit.

Zpěvačka Kate Matl dorazila ve stylovém ourtfitu, protože celá párty se nesla v duchu Majálesu. Svěřila, že je dobrá řidička, která vydrží řídit i dlouhé trasy: „Najezdím přes 40 000 km ročně, protože často vystupuji a pracuji v Německu. Můj slovník za volantem je někdy opravdu vytříbený, ale ráda se tak uvolním a ulevím si. Jen když jezdím s dcerou, tak si dávám pozor, abych mluvila slušně, i když mi to občas ujede.“ Vysvětlila také, proč do Německa raději jezdí autem, než létá letadlem: „Časově to vyjde na stejno, ale v autě mám větší soukromí, můžu se učit texty, mám čas pro sebe a hned jak sednu do auta, tak jím a něco uzobávám.“ Na čistotou v autě si tolik nepotrpěla, přivedl jí k tomu až její partner, který je striktní. „Když někam jedeme s partnerem, tak se v autě nesmí objevit žádné jídlo, proto raději beru svoje auto, aby malá mohla jíst,“ smála se zpěvačka. „Do automyček jezdím, ale pečlivě si je vybírám, protože se často může stát, že vám poškodí lak. Interiér si umím dobře uklidit i sama, ale jsem radši, když můžu svoje auto svěřit do rukou profesionálů.“


Majálesový program zpestřila hned dvě pěvecká vystoupení. Linda Finková před svým zpěvem ukázala, jak umí leštit okýnka. „Dříve žádné ruční automyčky nebyly, tak jsem to musela umět sama, ale samozřejmě je teď pohodlnější využít servis, kdy to někdo udělá za vás,“ svěřila hlasová koučka soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Petr Kutheil je do mytí aut doslova blázen. „Miluju čisté a voňavé auto a proto ho svěřuji na čištění velmi často, jsem na to ujetej, ale přítelkyně to naštěstí chápe,“ svěřil se se smíchem známý zpěvák, který před časem se svojí kapelou Kutheil a Live Band vydal desku, kde zpívá duety s Bárou Basikovou či Petrem Kutheilem a několik textů má na svém kontě Václav Kopta. Nyní se svojí kapelou vyráží na tour deseti koncertů po celé republice v rámci Vinobraní, kde představí koncertní program sestavený právě převážně z tvorby na nové desce, a těší se, že bude po letech jeho léto opět plné muziky. „V létě hrajeme několikrát do týdne, takže strávím v autě hodně času a myčka bude opět potřeba,“ dodal Petr.

Mezi hosty nechyběly také herečky Ivana Jirešová či Kristýna Janáčková, kterou doprovodil manžel, který prý automyčky miluje. Dorazila také moderátorka Štěpánka Duchková, zpěvák Peter Pecha či houslistka Markéta Muzikářová.

Automyčky Collection mají hned několik poboček v Praze, ale ta v Centru Stromovka má tu výhodu, že si čekání na vyčištění vozu můžete zpříjemnit ve spřátelené kavárně Café & Bar Stromovka Collection, kde najdete skvělý sortiment kávy, koktejů a kvalitních zákusků.

Více o Automyčkách Colleciton najdete na www.rucnimycka.cz
reklama

reklama

Známé tváře svěřily, jak jsou na tom s čistotou svých vozů

Známé tváře svěřily, jak jsou na tom s čistotou svých vozů