Přeskočit na obsah

Na finále Anděla mezi zdravotníky si Kateřina Brožová zavzpomínala na svoji Doktorku Kellerovou

Herečka Kateřina Brožová se na finále projektu Anděl mezi zdravotníky 2023 představila jako zpěvačka. Na podiu náchodského divadla zazpívala píseň Lásko má, já stůňu, kterou má v repertoáru už několik let a až nyní měla možnost ji zdravotníkům zazpívat.

„David Novotný mě už několikrát oslovoval, ale nikdy jsme se nesešli termínem. Až dneska to vyšlo. Nikdy jsem neměla ambice být zdravotníkem. Skláním se před lidmi z těchto oborů, to zaměstnání musíte dělat z přesvědčení, je to poslání,“ usmívala se herečka, která má k Náchodu vřelý vztah. „Tři roky jsem dojížděla do Náchoda a natáčela postavu doktorky Kellerové v seriálu Stopy života. Pak se doktorka Kellerová přestěhovala do Prahy, měla jsem to blíž. A protože Kellerová byla psycholožka, různých odborných termínů jsem si užila dost A pořádám akci velikou akci 26. 9. v Obecním domě v Praze jmenuje se to Slunce svítí všem, kde výtěžek a dary půjdou Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, kde jsme dlouhá léta patronkou a koncert a večer děláme v přímém přenosu s Česku televizí. Rok práce vyústí v Dobrou věc.

Přesto se stalo, že při svém povolání Kateřina Brožová lékaře potřebovala. Při představení Ifigenie v Aulidě v Divadle na Vinohradech spadli s Václavem Vydrou z dvoumetrových kulis. Divadlo tenkrát ani nedýchalo. „Václav Vydra se mi zamotal do šatů a už jsme letěli. Nejprve Vašek a já na něj. Já si vykloubila prst a Václav byl hodně otřesený, ještě ho několik dní bolela hlava. V hledišti seděl lékař z motolské nemocnice, dal nás trochu dohromady a představení jsme dohráli. Ale bylo to nepříjemné.“

Kateřina Brožová nabírala sílu na další pracovní sezónu na Orlíku, kde se věnovala svému velkému koníčku rybaření, a ještě ji čeká krátká dovolená s dcerou. „26. září moje agentura Divinus pořádá velkou akci v Obecním domě v Praze, jmenuje se Slunce svítí všem. Výtěžek a dary půjdou Nadačnímu fondu Slunce pro všechny, kde jsem dlouhá léta patronkou. Koncert a večer děláme v přímém přenosu s Česku televizí. Rok usilovné práce vyústí v dobrou věc,“ zvala Kateřina Brožová na charitativní akci.

Vítězi projektu Anděl mezi zdravotníky 2023 byli všichni zdravotníci, nicméně porota složená s osobností kulturního, společenského a politického života rozhodla takto:

1. místo: Jana Hladíková, Nemocnice Třebíč, zdravotní sestra společné interní a neurologické JIP, Nemocnice Mostiště – sestra následné intenzivní péče, číslo 1

2. místo: Mgr. Petr Pazour, Nemocnice Nové Město na Moravě, šéf nelékařů neurologického oddělení a iktového centra, číslo 6

3. místo: Romana Veltruská, všeobecná sestra v ambulanci praktického lékaře Slaný, Nemocnice Slaný sestra na interní JIP, číslo 8

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florance získala Romana Daňhelová – Nemocnice Jihlava, porodní asistentka, číslo 4. Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky PVZP obdržela MUDr. Milada Krejčová – Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, lékařka, číslo 9.

Soutěž Anděl mezi zdravotníky 2023 podpořili další umělci a také vzácní hosté: prezident České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny prof. Věra Adámková, viceprezident Hospodářské komory České republiky Radek Jakubský, předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Mgr. Dagmar Žitníková, starosta města Náchod Jan Birke, náměstek ministra zdravotnictví České republiky Václav Pláteník a další.

První tři vítězové Jana Hladíková, Petr Pazour a Romana Veltruská obdrželi dárky, šeky na výrobky a služby od společnosti Home Art, Proma Reha Česká Skalice, HERBAL WORLD, Aurum Clinic, Blanář nábytek a.s., Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou, Café Collection Stromovka Praha, POLA, Všeobecné zdravotní pojišťovny, PVZP.

Vítězka Jana Hladíková ještě navíc získala roční zapůjčení automobilu KIA Ceed 1,5 T-Gdi ve výbavě Exklusive od Auto Opat od společnosti Auto Opat, dárek od Optiky Slavíková, voucher na vzdělávání od Národního centra.

Finalisté měli pobyt v Hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou a obdrželi dárkovou tašku od společnosti BCM Group, od Královéhradecké lékárny, poukázku na nákup od společnosti Knihy Dobrovský, oblečení od společnosti 2P SERVIS, dárek od společnosti Promedica, dárek od společnosti Chirana T. Injekta, dárkovou tašku plnou výrobků od společnosti 4SLIM. Dárek od společnosti Homi Heger s.r.o.- e-shop homiheger.cz, dárkovou tašku plnou výrobků a přípravků od společnosti Akeso holding a společnosti Senimed, překvapení od PVZP a.s. a dárek od Tomáš Arsov kosmetika a svíčku od www.svicky.cz.

Projekt Anděl mezi zdravotníky má také charitativní podtext. Diváci dobrovolným příspěvkem podpořili Stacionář Cesta v Náchodě či Stacionář Nona v Novém Městě nad Metují a Nadační fond Šťastná hvězda.

Zakladatel a ředitel soutěže David Novotný byl spokojený. „Jsem rád, že plné náchodské divadlo povzbuzovalo dvanáctku zdravotníků. Je hodně těžké vybrat jednu osobu, protože si ocenění zaslouží každý, kdo se stará o zdraví a pomáhá lidem. Doufám, že se všichni bavili, finalisté si to užili a je to pro ně milá zkušenost,“ uvedl David Novotný, který, jak je jeho zvykem, už spřádá plány na další, už pátý, ročník projektu Anděl mezi zdravotníky.
reklama

reklama

Na finále Anděla mezi zdravotníky si Kateřina Brožová zavzpomínala na svoji Doktorku Kellerovou

Na finále Anděla mezi zdravotníky si Kateřina Brožová zavzpomínala na svoji Doktorku Kellerovou