Přeskočit na obsah

Finále F3 v Soči: Jsme připraveni, hlásí Charouz Racing System

Stylově dokončit letošní sezónu FIA F3, to je cíl českého týmu Charouz Racing System. Šanci bude mít už o nadcházejícím víkendu, v Rusku šampionát oproti původním předpokladům končí. Znovu se tak pojede „postaru“, tedy F3 spolu s F2 a F1.

Předposlední závodní víkend v Zandvoortu vyšel týmu velmi dobře. Logan Sargeant zaznamenal druhou příčkou z prvního závodu nejlepší výsledek stáje v celé sezóně. Američan navíc získal další body a hlavně díky němu si tak Charouz Racing System může brousit zuby na konečné páté místo v pořadí týmů.

Vedle Sargeantu bude hájit barvy týmu ze Žebráku i nadále Zdeněk Chovanec, který ve Spa ve F3 debutoval. A vůz s číslem 30 bude tentokrát řídit Ayrton Simmons.

Dvacetiletý britský jezdec se španělskými kořeny se v šampionátu FIA F3 představí poprvé, ovšem zkušeností z monopostů už má více než dost. Ayrton zahájil svou cestu k vysněné F1 v roce 2016, jezdil v britské F4 a v roce 2018 skončil jako vicemistr. Poté „přesedlal! na britskou F3, aby v roce 2019 skončil třetí, zatímco závodil také na mistrovství Asie F3 a Euroformula Open.

Páteční volný trénink umožní Ayrtonovi co nejvíce se sžít se svým vozem, už večer se pak uskuteční kvalifikace, která určí startovní rošt nedělního třetího závodu a toho prvního v sobotu ráno (v obráceném pořadá první dvanáctky). V sobotu večer je na programu druhý sprint.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Po letní přestávce jsme si užili dvě dobré zastávky ve Spa a Zandvoortu, opět jsme bodovali a oslavili dvě pódia. Na této vlně míříme k poslednímu závodnímu víkendu F3 sezóny dobře naladěni a chceme v Soči dosáhnout na další pěkné výsledky. Logan momentálně ukazuje, na co máme a pro Zdeňka i Ayrtona může být skvělým vzorem. Zároveň jim pomůže se v šampionátu „otrkat“. Těšíme se, až je všechny uvidíme v akci.“

Logan Sargeant uvedl: „Opravdu se těším na závěrečné kolo mistrovství FIA Formule 3 o tomto víkendu. Doufám, že uzavřeme rok solidní kvalifikací a doufám, že v jednom ze tří závodů vyhrajeme. Pojďme zjistit, co pro to můžeme dělat!“

Ayrton Simmons tvrdil: „Debutovat v šampionátu FIA Formule 3 s Charouz Racing System je skvělá šance udělat další krok v mé kariéře. Úkol to nebude jednoduchý, protože jsem s autem nikdy předtím nejezdil, ani s pneumatikami Pirelli. Ale pokusím se vytěžit maximum z dostupného času na trati, abych se na tři nadcházející závody co nejlépe připravil “.

Zdeněk Chovanec vysvětlil: „Opravdu se těším, že budu závodit v Soči, abych získal více zkušeností v šampionátu. Budeme tvrdě pracovat se všemi kluky v týmu, abychom pro úspěch udělali maximum. Pak si vše vyhodnotíme, jestli jde něco dělat lépe.“

Foto: Dutch Photo Agency




reklama

reklama

Finále F3 v Soči: Jsme připraveni, hlásí Charouz Racing System

Finále F3 v Soči: Jsme připraveni, hlásí Charouz Racing System