Přeskočit na obsah

F3 v Soči: Za Charouz Racing System pojede Ayrton Simmons

Charouz Racing System oznamuje, že Ayrton Simmons nahradí Huntera Yeanyho v sedmém a posledním podniku sezóny FIA Formule 3, který se bude konat v ruském Soči 24. až 26. září. Simmons se připojí k Loganu Sargeantovi a Zdeňku Chovancovi ve voze číslo 30 a půjde o jeho oficiální debut v šampionátu.

Změna sestavy je způsobena tím, že Yeany se posledního podniku sezóny, který byl původně plánovaný v Austinu na Circuit of the Americas, nemůže zúčastnit. Pro mladého Američana je tak nový program neslučitelný se závazky, které a aktivitami, které má v USA. 

Simmons, 20letý jezdec z Británie, bude debutovat ve FIA ​​Formule 3. Může se spolehnout na zkušenosti, které za volantem jednomístného vozu získal v posledních třech sezónách. Ayrton závodil v britském šampionátu F4 pod hlavičkou FIA v roce 2016, 2017 a 2018 (skončil celkově druhý). Poté se zúčastnil BRDC British Formula 3 Championship (třetí v roce 2019), F3 Asian Championship a Euroformula Open. V této sezóně závodil v šampionátu GB3, kde je v současné době na průběžném druhém místě v celkovém pořadí jezdců.

Antonín Charouz, majitel týmu, řekl: „Je mi líto, že Hunter s námi nedokončí sezónu. Ale bohužel změna v kalendáři znamenala, že ne všechny týmy jsou schopné sladit účast na posledním podniku v Rusku. Jsem však rád, že Ayrton byl k dispozici a odjel pár závodů. Je to nadějný závodník, který má zkušenosti z předchozích let. Jsem si jistý, že jakmile sedne v Soči do vozu, nebude mít problémy.“ 

Ayrton Simmons uvedl: „Opravdu se těším na závodění v barvách Charouz Racing System. Chci poděkovat týmu a také mým sponzorům za to, že mi dali tuto příležitost a dostali mě do Soči. Nikdy předtím jsem takové auto neřídil, také jsem nikdy nejezdil na pneumatikách Pirelli. Takže bude asi zpočátku obtížné na vše si zvyknout, na trati budu mít jen omezený čas. Ale pokusíme se toho naučit co nejvíce a udělám všechno pro to, abych byl co nejlépe připraven a zajel dobrý výsledek.“
reklama

reklama

F3 v Soči: Za Charouz Racing System pojede Ayrton Simmons

F3 v Soči: Za Charouz Racing System pojede Ayrton Simmons