Přeskočit na obsah

Aby vám kůže nebyla velká. Jak zhubnout bez ztráty elasticity pokožky?

Hubnutí je otázka, kterou řešil alespoň jednou za život téměř každý člověk. Stačí chvíle hledání na internetu a dozvíte se, jak zhubnout rychle, efektivně, na kterou dietu nedá dopustit vaše oblíbená hvězda a jaké pilulky zaručeně udělají práci za vás. Jako motivace je součástí článku také fotka s porovnáním před a po zhubnutí. I vy už se těšíte na nové tělo a jdete rychle kupovat plavky.

Co by se mohlo stát špatného, kromě toho, že vám bude velké oblečení? A co když vám bude velká vaše vlastní kůže?

Hubněte pomalu
Jen málokdo si uvědomuje, že příliš rychlý úbytek hmotnosti je pro lidské tělo obrovský stres. Právě ten způsobuje nadměrné vyplavování hormonu kortizolu, který snižuje tvorbu elastinu a kolagenu. Výsledek? Strie a povislá kůže. Odborníci uvádí, že ideální je hubnout o 2 – 5 % tělesné hmotnosti za měsíc, aby mělo tělo dostatek času se s úbytkem vyrovnat.

Pečujte a masírujte
Hydratovat a opečovávat pokožku je důležité nejen v době hubnutí. Dostatečná hydratace a “promazání” jí pomůže lépe se přizpůsobit novým mírám a zachovat si pružnost. Skvělým pomocníkem je také peeling, například scrub se solí z Mrtvého moře od Sabon, který rozproudí krevní oběh, odstraní odumřelé buňky a pomůže buňkám se rychleji regenerovat.

Scrub se solí z Mrtvého moře, Sabon, 690 Kč

Hlídejte nejen kalorie
Spoustu vitamínů pomáhá k zlepšení kvality pokožky, proto se při tvorbě nového jídelníčku zaměřte nejen na počet kalorií, ale také na vitamíny a minerály, které chcete doplňovat. Vitamín C pomáhá regeneraci těla a podporuje tvorbu kolagenu, který kůže potřebuje k udržení elasticity. Skupina vitamínů B je velmi důležitá pro pleť a vlasy, proto se rozhodně vyplatí je zařadit do jídelníčku. Doplňky stravy obsahující kolagen budou při hubnutí vašimi nejlepšími přáteli. Kolagen vám pomůže nejen s pružností pokožky na těle, ale zlepší také kvalitu vašich kloubů, nehtů, vlasů a pomáhá i s redukcí vrásek.

Foto: Pexels, Sabon
reklama

reklama

Aby vám kůže nebyla velká. Jak zhubnout bez ztráty elasticity pokožky?

Aby vám kůže nebyla velká. Jak zhubnout bez ztráty elasticity pokožky?