Přeskočit na obsah

Vojta Kotek přiznal: Se svojí manželkou se dost hádám

Tiskovou konferencí v Domě České televize představili herci a tvůrci další dva díly pokračování veleúspěšného miniseriálu Marie Terezie. Hosty besedy byli režisér Robert Dornhelm, herečka Marie Terezie Stefanie Reinspergerová, její matka Zuzana Stivínová, hraběnka Fritzová Táňa Pauhofová a o něco později dorazil i Štěpán Lotrinský Vojtěch Kotek.

„V této druhé sérii se moje postava stává opravdovým hráčem i na politickém poli. Naplno rozvíjí svůj obchodnický talent a financuje válku své manželky Marie Terezie. Ale někdy je v názorech odlišný a to vede k hádkám mezi oběma manžely. O postavě Františka Lotrinského jsem toho moc nevěděl, o jeho osobě se nikde moc nepíše a zároveň jsem také musel prohloubit své vědomosti o té době. Sice už toho moc v té hlavě nezbylo, ale alespoň něco,“ uvedl Vojta Kotek.

Herci přiznali, že v historických kostýmy jsou sice krásné, ale bylo jim v nich neskutečné vedro. „Já měl na hlavě paruku s loknami. Vypadám v tom jako kokršpaněl a je v tom neskutečné vedro. Jako když máte na hlavě kulicha,“ se smíchem připomněl Kotek úskalí svého kostýmu a spravedlivě přidal, že herečky jsou na tom ještě hůř, v korzetech se prý špatně dýchá.

Seriál Marie Terezie se na obrazovkách České televize objeví na začátku příštího roku.

Foto: Herminapress
reklama

reklama

Vojta Kotek přiznal: Se svojí manželkou se dost hádám

Vojta Kotek přiznal: Se svojí manželkou se dost hádám