Přeskočit na obsah

V soutěži JA Studentská firma roku 2019 zvítězilo 7 firem

V rámci 24. ročníku soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2019 zvítězilo v 10 kategoriích 7 firem, které postupují do superfinále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, které proběhne 16.5.2019 v prostorách VŠ UNYP. Vítězný tým pak postupuje do mezinárodního finále JA Europe Company of the Year Competition 2019, které se bude konat letos ve Francii! Akce se uskutečnila za podpory Ministerstva školství a mládeže a tělovýchovy České republiky a Amerického velvyslanectví v Praze.

Soutěžního veletrhu, který se uskutečnil 4. dubna 2019 v pražské Galerii Harfa, se zúčastnilo 43 ambiciózních studentských firem z celé republiky. V rámci této soutěže bylo vybráno 10 nejlepších týmů, které se následně utkají v superfinále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2019 dne 16.5.2019 v prostorách VŠ UNYP.

Vítězové jednotlivých kategorií:
Soutěžní kategorie Nejlepší inovace: JA FIRMA Ústřední topení
Soutěžní kategorie Studentská aplikace: JA FIRMA Ústřední topení
Soutěžní kategorie E-shop: JA FIRMA Kiš-kiš
Soutěžní kategorie STEM projekt: JA FIRMA Mon(k)eys
Soutěžní kategorie Raifeissenbank Leadership Student Award: Kristýna Vodáková
Soutěžní kategorie JA Alumni Team Spirit Award: JA FIRMA K-Style
Soutěžní kategorie Prezentace na pódiu: JA FIRMA Rébus
Soutěžní kategorie Marketing: JA FIRMA Paletea
Soutěžní kategorie Finanční řízení: JA FIRMA EcoBrko
Soutěžní kategorie: Cena Tomáše Bati: Vystavovatel: JA FIRMA Kiš-Kiš

Letošní soutěžní veletrh JA Studentský Firem sice nerostl kvantitativně, tedy co do počtu studentů, avšak za to jsme zaznamenali skvělý kvalitativní nárůst v podnikatelských záměrech a výkonech studentů. Povedlo se nám vyhlásit vítěze rekordních 10 soutěžních kategorií – za to patří velké díky našim partnerům,“ komentuje veletrh Martin Smrž, ředitel neziskové organizace JA CZECH.

O vzdělávacím programu JA Firma a soutěži „JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU“

Praktický vzdělávací́ program pro střední́ školy JA FIRMA běží v České́ republice už̌ od roku 1992. Studenti v rámci tohoto programu založí́ vlastní skutečnou obchodní́ společnost, která́ funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungovaní́ společnosti od jejího založení́ až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní́. Studenti se učí́ nejen všechny nutné́ administrativní́ postupy při zakládaní́ firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit společenskou odpovědnost do svého podnikání. Účastníci programu se mohou se svými společnostmi přihlásit do výše zmíněné́ soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Studentské́ firmy tak mají́ možnost představit své́ výrobky a služby široké́ veřejnosti. Program u nás úspěšně běží již více než 20 let.
reklama

reklama

V soutěži JA Studentská firma roku 2019 zvítězilo 7 firem

V soutěži JA Studentská firma roku 2019 zvítězilo 7 firem