Přeskočit na obsah

Sixt – BEST MANAGED COMPANY 2023

Podruhé v historii získala česká pobočka mezinárodní firmy SIXT ocenění nejlépe řízené firmy od společností Deloitte, Citibank a dalších institucí, podílejících se na vyhodnocení strategií, ekonomického dlouhodobého úspěchu a efektivitě řízení.  Poprvé získal český SIXT ocenění v roce 2020 a letos v červnu podruhé. K předání proběhlo na slavnostním večeru za účasti řady významných ekonomů nebo bankéřů. Bankovní sektor na akci reprezentoval osobně generální ředitel Citi (Citibank) v České republice pan Munir Nanji a za společnost Deloitte předával ocenění pan Miroslav Svoboda, Country Leader Deloitte Česká republika.

Czech Best Managed Companies je program oceňující přední české soukromě vlastněné a řízené firmy reprezentující nejvyšší standardy kvality a výkonnosti. Důležitým aspektem hodnocení u každé oceněné společnosti jsou 4 klíčové pilíře – firemní strategie, struktura řízení a finanční výkonnost, produktivita a inovace, firemní kultura. Program oceňuje celkový úspěch a kvality společností, včetně jejich top managementu, a nabízí odbornou podporu s cílem zajistit úspěch firem také v budoucnu. Program Best Managed staví na osvědčené globální metodice Deloitte, která uvedená měřitelná kritéria. Titul „Best Managed Company“ může společnost získat opakovaně, tedy i několik let po sobě. Program byl založen v roce 1993 v Kanadě.

Kdo si někdy v životě potřeboval půjčit auto, tak značku SIXT bezesporu zná. SIXT patří celosvětově mezi největší autopůjčovny a leasingové společnosti. Vozový park je vskutku neuvěřitelný, od osobních aut včetně těch terénních nebo kabrioletů, až po obytné vozy a motocykly, nebo pronájmy aut s řidičem – limousine service. Hlavním produktem českého SIXTu však je operativní leasing a správa firemních autoparků. Díky této skladbě služeb komplexní mobility dosahuje český SIXT obratu skoro 1 mld. Kč ročně.  V České republice je SIXT franšízou, kterou řídí již více než 20 let generální ředitel pan František Pačes.

SIXT byl založen v bavorském Mnichově v roce 1912 Martinem Sixtem a dodnes je většinově vlastněn a řízen potomky zakladatele bratry Alexandrem a Konstantinem Sixtem. Značka má tedy dlouhou rodinnou tradici. Začínali jen se třemi auty a rodinné podnikání přerušily války. Dnes má SIXT přes 3 500 poboček ve 110 zemích světa, z čehož jsou ve cca 100 zemích franšízy a zbytek vč. USA a Kanady vlastní a řídí Sixtovi z Německa. Přestože majoritní podíl ve firmě drží rodina, akcie společnosti SIXT jsou volně obchodované na burze.

František Pačes, generální ředitel SIXT: „Ocenění Best Managed si vážíme, zejména faktur že to podruhé. Letos jsme při vyhodnocování cítili větší důraz kladený na rozvoj inovace. U technologických trendů bych vidíme několik aspektů, které se odráží v rozvoji naší firmy i v Česku. Jednoznačně nás trh tlačí do elektromobility, i když u zákazníků se zatím setkáváme s velkým despektem. To zejména v oblasti problematiky dobíjení. SIXT je o službách, takže na prvním místě bychom měli zmínit například zákaznický komfort. Nikdo totiž nechce zvedat špinavý dobíjecí kabel, zejména v zimě, ze země, smotávat ho a pokládat ho do zavazadlového prostoru v autě. S tím, že na většině dobíjecích stanic není kde si ruce od kabelu umýt. To jsou takové jednoduché lidské potřeby. Druhým zásadním a současně ekonomickým nedostatkem, který můžeme zmínit, je negativní vliv časové prodlevy s dobíjením na celkové ekonomické využití flotily mezi jednotlivými krátkodobými pronájmy. V případě operativního leasingu je situace lepší, tam máme odezvu relativně pozitivní, přestože řadu firem trápí vysoké pořizovací ceny elektromobilů. Celkově se však SIXT již léta zaměřuje na snižování uhlíkové stopy (CO2) a proto jak v leasingové flotile, tak i flotile půjčovny, je možné nalézt stále více vozidel s hybridními pohony nebo s motory menších objemů například pro auta určená do měst. Nadále však zákazníci naleznou ve flotile i auta s opravdovými motory ve vozech Mercedes, BMW, Audi, Maserati, Aston Martin, Dodge Challenger“

Petr Kosmák, obchodní ředitel SIXT: „Zákazník je v SIXTu vždy na prvním místě. Vlastně všechny naše aktivity směřují k tomu, aby zákazníci měli důvod využívat právě jen SIXT a nehledat služby na zajištění, ať firemní nebo soukromé mobility, jinde. Jde nám o zákazníkovu spokojenost a věrnost, a to ne prostřednictvím různých věrnostních programů, ikdyž samozřejmě i ty SIXT nabízí, ale především nám jde o zákazníkovo nadšení z toho, že SIXT pro něj znamená všechno kolem aut a zmíněné mobility: od půjčení vozu s řidičem až po operativní leasing.

Společnost SIXT
Společnost SIXT je zapsána jako akciová společnost SPEED LEASE a.s., pravidelně zveřejňuje své hospodářské výsledky ve veřejných rejstřících, tak i na vlastní webové adrese. V České republice poskytuje své služby SIXT od roku 1998.
reklama

reklama

Sixt – BEST MANAGED COMPANY 2023

Sixt – BEST MANAGED COMPANY 2023