Přeskočit na obsah

Samoživitelé mají snazší přístup k bezpečnému a důstojnému domovu díky programu „Kauce na bydlení“

Bydlení je nezbytnou podmínkou pro plnohodnotný život a pro rodiče základní potřebou pro to, aby mohli vychovávat své děti.  Ne pro každého je ale snadné tuto potřebu zajistit. Samoživitelky a samoživitelé jsou jednou z těchto skupin lidí. Nedostatek finanční rezervy je totiž často zásadní překážkou pro to, aby zajistili sobě a svým dětem důstojné a mnohdy i bezpečnější bydlení.

Projekt Bydlím, tedy jsem a jeho program „Kauce na bydlení“ jim ale nabízí jednorázový příspěvek až do výše 25 000 korun. Loni se podařilo vyřešit 304 žádostí a na příspěvcích na kauce vyplatil 778 840 Kč. Nyní se poptávka po pomoci ještě více zvýšila, a to vzhledem k stávající situaci. Letos tak program za dva a půl měsíce vyplatil za kauce na bydlení částku 404 000 Kč.

Pomáhá tak samoživitelům vyhnout se zadlužování i tomu, že jim prostředky na bytovou kauci mohou chybět při zajištění dalších životních potřeb.

Podrobnější informace na https://bydlimtedyjsem.cz/kauce-na-bydleni/

„Kauce na bydlení“ je dílčí částí šířeji zaměřeného projektu „Bydlím, tedy jsem“, který provozuje obecně prospěšná společnost Women For Women. Finančně ho podpořila mimo jiné společnost RB (Hygiene Home), pod kterou spadají značky jako Lovela, Vanish, Air Wick, Finish nebo Lysol.

Obecně prospěšnou společnost Women For Women založili v roce 2012 manželé Ivana a Pavel Tykačovi – původně na pomoc samoživitelkám, které se ocitly v tíživé situaci a byly ohroženy ztrátou bydlení. Dnes má organizace projektů celou řadu – od „Obědů pro děti“ přes zmíněný projekt Bydlím, tedy jsem a jeho programy „Kauce na bydlení“ a „První rok“ až po komplexní službu „Servis vztahů“ či projekty IT pro děti nebo Servis rodiny, který realizuje ve spolupráci s Okresním soudem v Mostě. Provozuje také vlastní bezplatné poradny pro řešení tíživých životních situací, kterými rozšířila své působení v rámci České republiky a spektrum lidí, jimž pomáhá.

Podrobnější informace na women-for-women.cz
reklama

reklama

Samoživitelé mají snazší přístup k bezpečnému a důstojnému domovu díky programu „Kauce na bydlení“

Samoživitelé mají snazší přístup k bezpečnému a důstojnému domovu díky programu „Kauce na bydlení“