Přeskočit na obsah

Přes 1100 malých fotbalistů si zahrálo na tradičním juniorském Zelencupu

Vyhlášení mládežnické turnaje koncipované jako rozlučka se sezonou navštívili malí fotbalisté z téměř 50 klubů z celé republiky. V pěti hracích dnech si zahráli se svými vrstevníky, každý z turnajů byl věnovaný jednomu konkrétnímu ročníku. Hlavní tváří a organizátorem turnajů v Českém Dubu je bývalý profesionální fotbalista Luděk Zelenka, jehož jméno figuruje i v názvu projektu.

Malí sportovci se na Zelencupu Junior mohli potkat i s dalšími známými osobnostmi z fotbalového prostředí, třeba Janem Nezmarem, Janem Blažkem nebo Pavlem Královcem, rozhodčím se zkušenostmi z Ligy mistrů i Evropské ligy. Hlavní náplň ale tvořil samozřejmě fotbal a týmy měly pořádně napilno – nastupovali totiž do každého druhého utkání. „Zejména trenérům se takový systém turnaje velmi zamlouvá, protože čas na turnaji využijí efektivně hraním zápasů. Ze stran trenérů a rodičů slýcháme také množství pochval za organizaci a zajištění komfortu na úrovni, kterou se může pyšnit jen pár mládežnických turnajů v republice,“ říká garant projektu Luděk Zelenka.

Letošní Zelencup Junior čítal 5 mládežnických turnajů na přelomu května a června, které byly určené pro fotbalisty narozené v letech 2008-2012. Pro ně i jejich sourozence a doprovod byly navíc nachystané i další aktivity, aby se nikdo nenudil – lukostřelba, trampolína nebo stolní tenis. „Snažíme se celou akci dělat hravě, v přátelské atmosféře. Letos jsme nově vyhlásili také soutěž pro fanoušky o nejlepší fankluby, čímž se atmosféra ještě zlepšila,“ pochvaloval si Zelenka.

Samotní hráči se odměn také dočkaly a na výsledcích přitom tolik nezáleželo. Zelencup Junior totiž nedělá rozdíly mezi týmy na základě pořadí, ale odměňuje všechny přítomné fotbalisty za účast. „Všichni dostávají medaile a pitíčka Capri-Sun plus další věcné ceny nebo slevové poukazy na sportovní vybavení,“ říká Luděk Zelenka, který turnaje pro mládež v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu pořádá už od roku 2011.

Letos na nich nechyběli zástupci klubů z celé České republiky včetně ligových mužstev, jako je pražská Sparta a Dukla, Liberec, Zlín, Jablonec nebo Bohemians 1905. A všichni si turnaje pochvalovali – jak hráči, tak rodiče a trenéři. „Zelencup Junior je pro nás zárukou kvalitního turnaje, který se pyšní kvalitní organizací, zázemím a přítomnými týmy. Za nás jde určitě o jeden z nejlepších mládežnických turnajů v Česku,“ pochvaloval si třeba trenér MFK Most Tomáš Rain.

Další ročník Zelencupu Junior se uskuteční příští rok, už v červenci ale v Českém Dubu startují fotbalové kempy Luďka Zelenky.
reklama

reklama

Přes 1100 malých fotbalistů si zahrálo na tradičním juniorském Zelencupu

Přes 1100 malých fotbalistů si zahrálo na tradičním juniorském Zelencupu