Přeskočit na obsah

Pokud chcete otěhotnět, minerální prameny v Transylvánii rozhodně pomohou

Podle výzkumu, který provedl tým lékařů v lázeňském hotelu Sovata Ensana Health Spa Hotel, léčba s pomocí minerální vody a bahna z teplovodního jezera v Transylvánii v Rumunsku, může pomoci až každé třetí klientce otěhotnět.

Dr. Vasilescu George, který se dříve zabýval léčbou neplodnosti s pomocí IVF technik, prováděl průzkum v období od května 2013 do listopadu 2019, kdy pro neplodnost léčil celkem 1904 pacientek. Na základě léčby otěhotnělo 508 (30,9 %) z nich. Průměrný věk pacientek byl 39 let. “Léčebné vlastnosti jezera Ursu jsou známé již desítky let, ale až do současné doby je nikdo nebyl schopný vědecky prokázat. Jsme pouze na začátku našeho výzkumu, ale jsme velmi pozitivně překvapeni částečnými výsledky, které zatím máme. Věříme, že naše léčba má reálné výsledky, je cenově dostupná a nabízí ženám přírodní alternative léčby neplodnosti,” řekl Dr. Vasilescu George. 

Léčba má i protizánětlivé účinky
Doktor Vasilescu studoval ve Franci a v USA a soustředí se na jedinečnou kombinaci svých lékařských zkušeností s unikátními a přírodními vlastnostmi rumunského jezera.

V roce 2011 ukázal rozbor bahna a vody z jezera Ursu, že obsahují přírodní hormony podobné lidského Estrogenu a Progesteronu. Oba hormony jsou zásadní pro otěhotnění, protože ovlivňují ženský reprodukční system. Krevní testy u pacientek, které prošly léčbou s pomocí bahna a vody z jezera, ukázaly vyšší hodnoty Estrogenu a Progesteronu, ale také hodnoty hormonu FSH, který je zásadní pro růst folikulů ve vaječníku. Léčba má také protizánětlivé účinky, což je důležité při potížích otěhotnět, které jsou způsobeny hlubokým pánevním zánětem.

Testy hovoří jasně
Testy rovněž potvrdily, že vysoký obsah soli ve vodě z jezera má také protizánětlivé vlastnosti a způsobuje rozšíření vejcovodů a pomáhá odstranit srůsty – oboje bylo potvrzeno ultrazvukem.

Všechny pacientky, které do lázeňského hotelu Sovata Ensana Health Spa Hotel přijedou mají nejdříve konzultaci s lékařem, na jejímž základě je určena léčba. Ideální doba pobytu je 10 dní, kdy pacientky podstoupí různé druhy léčby využívající bahno a vodu z jezera (koupele, masáže, obklady apod). V léčbě jsou obzvláště důležité “bahenní tampony”, které obsahují sterilní krém vyrobený ze zahřátého bahna z jezera. Léčba i s ubytováním na 10 dní vyjde klientky asi na 20 000 Kč.

Medvědí jezero (Lacul Ursu) získalo svůj název podle tvaru, který opravdu připomíná medvěda, bylo vytvořeno v 19. století. Před miliony let zde byla laguna ze slanou mořskou vodou. Jezero má vrstvy lsané vody, která absorbuje sluneční záření a udržuje vodu teplou. Na povrchu je teplota vody mezi 20 a 25 stupni, zatímco ve dvou metrech hloubky je to 35 – 40 stupňů. Jezeru se také přezdívá Transylvánské Mrtvé moře.

  • Výzkum, který provádí specialista na reprodukční medicímu, ukazuje vice než 30-ti procentní úspěšnost léčby neplodnosti s využitím speciálního bahna.
  • Vasilescu George pracuje pro společnost Ensana, která se soustředí na poskytování lázeňských služeb založených na kombinaci medicíny a využití lokálních přírodních zdrojů, jakými jsou termální vody a bahna.
  • Kompletně přírodní metoda využívá léčivou vodu a bahno z jezera Ursu (Medvědího jezera), které je největším heliotermickým jezerem na světě a jediným v Evropě. Často se mu přezdívá “Transylvánské Mrtvé moře”.
  • Léčba zahrnuje vnější i vnitřní léčebné metody využívající vodu a bahno z jezera.
  • Voda v jezeře Ursu obsahuje přírodní hormony podobné lidskému Estrogenu a Progesteronu, vysoký obsah solí, minerálů a organických částic.
  • Jezero je známé pro své léčebné účinky neplodnosti již téměř sto let, nyní je to ale poprvé, kdy tuto skutečnost potvrzuje výzkum.reklama

reklama

Pokud chcete otěhotnět, minerální prameny v Transylvánii rozhodně pomohou

Pokud chcete otěhotnět, minerální prameny v Transylvánii rozhodně pomohou