Přeskočit na obsah

Pohár zdraví vybízí k pohybu, jarních akcí se zúčastnilo přes 3300 lidí

Třetí ročník seriálu plného pohybu pro zdravou rodinu má za sebou první třetinu. Mezi jarními akcemi byl charitativní běh, tradiční turistický podnik i známý cyklistický závod. Dalších šest akcí Poháru zdraví přijde na řadu na podzim a všechny mají jedno společné – pohyb v přírodě s možností účasti celé rodiny.

VITAR Pohár zdraví letos odstartoval v dubnu charitativní běžeckou akcí Proběhni.se v pražských Kunraticích. Start a zázemí závodu bylo přímo v areálu Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a jedním z ambasadorů projektu byl i známý český kardiochirurg Jan Pirk. Na výběr bylo z 6 a 11kilometrové trasy, závodit mohly i děti na kratších distancích.

Výsledky ale nebyly tak podstatné, protože se sportovalo především pro dobrou věc – Proběhni.se přispívá na činnost nadačního fondu České srdce, který pomáhá v rozvojových zemích s diagnostikou a léčbou vrozených či získaných srdečních vad. Měření krevního tlaku a cukru v krvi, natočení EKG nebo pomoc s léčbou závislosti na kouření navíc akce nabízela i všem účastníkům, stejně jako vitaminy a minerální látky od VITARu, který je hlavním organizátorem a iniciátorem Poháru zdraví.

„Tento seriál organizujeme přesně v duchu firemního motta VITARu „Pomáháme lidem vést zdravější život“. Pohár zdraví je symbolem zdravé fyzické aktivity vhodné pro všechny věkové kategorie a po úspěšných prvních ročnících do něj letos patří už 9 podniků. Chceme, aby se jich zúčastnilo co nejvíce lidí, protože právě pohyb pomáhá lidem vést zdravější život,“ říká autor projektu Poháru zdraví a marketingový ředitel VITARu Aleše Máslo.

Další akcí seriálu plného pohybu pro zdravou rodinu byla květnová Borovská 50 s Pohádkovým lesem pro děti. Tradiční turistická akce s dlouhou historií a startem v Borové u Náchoda nabídla několik pěších i cyklo tras a také oblíbený dětský okruh, který s rodiči prošlo přes tisíc účastníků. Děti potkaly pohádkové bytosti, soutěžily a mohly si užít i občerstvení v podobě pitíček Capri-Sun.

Třetí jarní akcí Poháru zdraví byl známý cyklistický závod Malevil Cup, který se jel letos už podvacáté. Zařazení do mezinárodních MTB seriálů z něj dělá prestižní akci, navíc v krásném prostředí Lužických a Jizerských hor, které si ale mohou vychutnat celé rodiny. I pro ty byly na červnové akci připravené vitaminy a občerstvením na stánku VITARu, o který se během celého seriálu stará bývalý akrobatický lyžař a dnes reprezentační trenér Lukáš Vokatý.

Pohár zdraví pokračuje na podzim, kdy je na programu dalších šest akcí:

 1. 9. Pohádková Třebíč
  5. 10. Třemošenská 50, Třemošná
  12. 10. Tišnovská 50, Tišnov
  12. 10. ČT Author Cup, Bedřichov v Jizerských horách
  19. 10. Den zdraví, Praha
  26. 10. Janovská 11 a 19, Janov nad Nisou

Více na www.poharzdravi.cz
reklama

reklama

Pohár zdraví vybízí k pohybu, jarních akcí se zúčastnilo přes 3300 lidí

Pohár zdraví vybízí k pohybu, jarních akcí se zúčastnilo přes 3300 lidí