Přeskočit na obsah

Petr Jákl vstoupil do projektu o lásce, která nemusí mít jen romantický rozměr

Producent a režisér Petr Jákl sice ještě nemůže cestovat po světě za prací, jak by si představoval, ale přesto se mu podařilo vstoupit po boku producenta Willieho Kutnera do dalšího zajímavého zahraničního projektu. Opět spolupracuje s osobnostmi zvučných jmen. Romantické drama ONE TRUE LOVES (Jediné pravé lásky) podle stejnojmenné knižní předlohy si pozornost zvučných jmen opravdu zaslouží.

Jediné pravé lásky americké spisovatelky Taylor Jenkins Reid velice dobře znají i české čtenářky. Její román zasáhl až do hloubi srdce každou ženu, která se do příběhu ponořila. Je tedy skvělou zprávou, že strhující příběh zaujal i filmové tvůrce. Na filmu se podílí i Petr Jákl, který se blíží do cílové rovinky se svým (doposud) největším dílem, kterým je historický velkofilm Jan Žižka.

„Nějakou dobu jsem se teď věnoval Žižkovi, kde je dost bojových scén, ale je tam i láska, i když trochu nevšední. Já mám obecně rád dobré romantické příběhy, a tak jsem byl nadšený, když jsem mohl do tohoto projektu vstoupit. Scénář je skvělý, mladí talentovaní herci také a v neposlední řadě i režisér, který na tomto poli už dokázal, že umí diváky zaujmout. V současné chvíli se v Americe natáčí, ale já bohužel kvůli pandemickým opatřením nemohu být přímo ve středu dění,“ říká úspěšný producent Petr Jákl.

Jak už sám název napovídá, půjde o nelehkou životní cestu hlavní hrdinky. Emma je po tragické ztrátě svého manžela opět šťastná, slaví zasnoubení. Po dlouhé době se objevil dávný kamarád, který ji vytrhl ze spár smutku a probudil v ní zase chuť žít naplno. Zamilovala se do něho a má pocit, že je to druhá šance, ale nečekaný telefonát, otočí její život vzhůru nohama… Její manžel byl nalezen živý. Emmu čeká velké rozhodnutí a neulehčuje jí to rozum, ale ani hlas srdce. Rozhodne se nakonec pro manžela nebo snoubence?

Phillipa Anne Soo, americká herečka, ztvárňuje Emmu a předpoklady pro roli rozhodně má, v roce 2016 byla nominována na cenu Tony Award za nejlepší herečku v hlavní roli v muzikálu a cenu Grammy za nejlepší album hudebního divadla.  Jedním z protějšků jí bude všestranný herec Simu Liu známý díky ztvárnění Shang-Chi ve filmu Marvel Cinematic Universe 2021 a Legenda o deseti prstenech. Tento herec mimo jiné miluje smíšená bojová umění a občas zaskočí i jako kaskadér. Další známou tváří, která se ve filmu ONE TRUE LOVES objeví, je Luke Bracey. Kdo viděl snímky jako Sváteční rande a American dream, tuší, že australský herec vtiskne do role přesně takový zážitek, jaký má postava divákům zprostředkovat. Další ženskou roli ztvární Michaela Conlin, kterou můžeme pravidelně sledovat i na našich obrazovkách jako Angelu Montenegro v seriálu Sběratelé kostí.

Režisér se ujal Andy Fickman, je velmi žádaným a tvořivým umělcem nejen ve světě filmu a seriálů, ale i muzikálu. Na počátku letošního roku také naskočil do rychle jedoucího vlaku, jakým je Netflix. Do povědomí diváků se nezapomenutelně zapsal v roce 2005 drsnou komedií Tráva. Příběh o středoškolácích, kteří jsou na špatné cestě díky užívání marihuany je prosycen ironií, jde totiž o filmovou parodii muzikálové klasiky, která byla uváděna v Los Angeles historicky nejdelší dobu. V roce 2018 zaujal televizní komedií Kevin James: Never Don’t Give Up, která je diváky i kritiky velmi dobře hodnocena především proto, že ukázal, že stand up může být úspěšný i bez sprostých slov a urážek mířených proti komukoliv.

Petr Jákl se podílí i na dalších zahraničních filmech, které jsou právě v distribuci: The Misfits s Pierce Brosnanem, Nejvyšší pocta se Samuel L Jacksonem a Edem Harrisem nebo American Traitor s Al Pachinem a další připravuje.
reklama

reklama

Petr Jákl vstoupil do projektu o lásce, která nemusí mít jen romantický rozměr

Petr Jákl vstoupil do projektu o lásce, která nemusí mít jen romantický rozměr