Přeskočit na obsah

„Největší odměnou je vidět fanoušky zpívat naše texty!“ říká kapela MANU: k debutovému albu Dny, roky, vteřiny

Na začátku března pokřtila českolipská kapela MANU: svou debutovou desku nazvanou Dny, roky, vteřiny. Pět muzikantů v čele se zpěvačkou Annou Knauerovou nové alternativně-popové album svěřilo do rukou producenta Petra Zatloukala, který působí jako kytarista Báry Polákové.

Velmi osobité texty, místy melancholické melodie doprovázené na housle, ale i energické letní hity – to vše mohli slyšet fanoušci poprvé na křtu alba, který proběhl 7. března v prostorách klubu FAMU v Praze. Kmotrou desky byla zpěvačka, producentka a skladatelka Sára Vondrášková alias Never Sol.

 „Ještě pořád se nemůžu vzpamatovat z toho, že se to opravdu stalo! Vidět lidi na koncertě zpívat naše texty, to je prostě ta největší odměna na světě!“ mluví o svých dojmech zpěvačka kapely MANU: Anna Knauerová a dodává k roční přípravě alba Dny, roky, vteřiny: „byly chvíle, kdy jsem se na to chtěla vykašlat. Občas příprava nové desky není jen o hudbě, ale je i o penězích, telefonování, emailech a čekání, co se kde stane. Trvalo celé DNY to připravit a než se to povedlo, přešlo to v ROKY, ale za ty nádherné VTEŘINY během křtu, které jsme všichni pociťovali, to stálo za to!“

Kapela MANU: je partou pěti lidí různých hudebních směrů, které spojuje chuť dělat dobrou muziku. Říkají o sobě, že jejich „hudební směr“ je „nemít žádný směr“ a že jedině to jim dává šanci jít přesně tam, kam chtějí a hrát tak, jak je to baví. Pro potřeby žánrové škatulky se dá říct, že jejich hudební tvorba je alternativně popová. Vydání debutové desky, na níž se produkčně podílel Petr Zatloukal, kytarista doprovázející Báru Polákovou, podpořil také jako host DJ Flux.

První vlaštovkou nového alba je singl NE!, který má motto – učí nás mluvit, aby nás pak učili mlčet a který vyšel loni koncem roku. Videoklip z dílny LITTLE APE PRODUCTION, který vznikl v Hobšovicích v prostorách prodejny Anglická sezóna a v coworkingovém centru K10 v Praze, podpořil Pivovar Cvikov.

Odkaz na album Dny, roky, vteřiny: www.spotify.com/MANU:
Odkaz na videoklip NE!: www.youtube.com/NE!

Další odkazy: www.facebook.com/kapelamanu; www.instagram.com/kapelamanu
reklama

reklama

„Největší odměnou je vidět fanoušky zpívat naše texty!“ říká kapela MANU: k debutovému albu Dny, roky, vteřiny

„Největší odměnou je vidět fanoušky zpívat naše texty!“ říká kapela MANU: k debutovému albu Dny, roky, vteřiny