Přeskočit na obsah

Nejen Lipensko zajímá předsedu Svazku lipenských obcí Jana Kubíka

Že patří Lipno – a Lipensko jako takové k nejnavštěvovanějším, a tudíž i nejoblíbenějším destinacím naší republiky, je známá věc. Důvodů je hned několik. Jednoduše shrnuto, na Lipně se turisté nenudí v jakémkoliv ročním období. Jenomže lipenský kraj je sice atraktivní pro turisty, chataře nebo chalupáře, nicméně do trvalého bydlení se lidé nehrnou. A když, tak spíše senioři.

Jak takovou situaci řešit, si lámou hlavu mnozí starostové obcí. „Jsem toho názoru, že práce je na Lipensku docela dost, a pokud nen, obyvatelé Lipenska dojíždějí za prací do nedalekého Rakouska nebo Německa. Takže lidem k tomu, aby se zde usídlili, chybí spíše bydlení“, uvedl předseda Svazku lipenských obcí Ing. Jan Kubík. „Třeba u nás, v Loučovicích, jsme se pustili do obecní výstavby právě proto, abychom v obci udrželi mladé – a neodcházeli kvůli bydlení jinam.“

Na otázku, které místo v České republice je podle něho nejkrásnější, odpověděl: „Samozřejmě jihočeský kraj! Všude najdete místa plná kulturních, historických památek, nádhernou přírodu, malebné vesničky, města, kde se snoubí historie s moderní dobou. Jako třeba Český Krumlov, Prachatice, České Budějovice nebo Tábor…“ A právě v Táboře jsme Jana Kubíka, který je nejen předsedou Svazku lipenských obcí a starostou obce Loučovice, ale také zastupitelem za jihočeský kraj, potkali. „Moc rád navštěvuji s rodinou jihočeské obce a města. Tábor mi přirostl k srdci už dávno“, svěřil se Jan Kubík. „Mám tady spoustu přátel a rád podporuji aktivity v tomto městě. Pomáhal jsem třeba se záchranou historické tratě Tábor – Bechyně, takzvané Bechyňka. Naposledy jsem s rodinou vyrazil do Tábora před týdnem, na zakončení léta s Gumpem. Máme rádi psy a o filmu jsem hodně četl i slyšel, tak jsem se moc těšil na setkání s autory filmu a na film. A nejen já, ale i manželka a děti byli nadšené,“ prozradil Jan Kubík a dodal, že je moc rád, že jižní Čechy žijí nejen turismem, ale také kulturou.
reklama

reklama

Nejen Lipensko zajímá předsedu Svazku lipenských obcí Jana Kubíka

Nejen Lipensko zajímá předsedu Svazku lipenských obcí Jana Kubíka