Přeskočit na obsah

Národní výstava myslivosti 2019 v Brně

Národní výstava myslivosti se bude konat na brněnském výstavišti od 12.5. (neděle) do 15.5. (středa). Ve stejném termínu proběhnou také druhý ročník Mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat. Součástí doprovodného programu je Středoevropský veterinární kongres.

Od svého třetího ročníku se Národní výstava myslivosti posouvá do nového rozměru, který umožní téma myslivosti rozvíjet na brněnském výstavišti v následujících letech. Základem této koncepce je vyvážení komerční a edukativní a osvětové části a ještě více zdůrazňující hlavní poslání myslivosti, kterým je péče o volně žijící zvěř. Zdůrazněny budou také myslivecké tradice a přínos myslivosti pro zachování zdravé krajiny. Souběh s veletrhy zaměřenými na živočišnou výrobu zajišťuje dostatek návštěvníků se zájmem o myslivost.

Národní výstava myslivosti je umístěna v pavilonu F společně s včelařskou výstavou. Jejím základem jsou prodejní expozice s potřebami pro myslivost a pobyt v přírodě, zbraně, střelivo, optika a oblečení. Mottem celé výstavy jsou „příběhy myslivosti“, které se prolínají také doprovodným programem. Důraz je kladen také na odbornost jednotlivých částí doprovodného programu. Větší prostor než v minulých ročnících je připraven pro doprovodné výstavy, ve kterých se návštěvníci seznámí s vývojem loveckých zbraní, s příběhem vzniku loveckého nože nebo s osobností lesníka a myslivce Josefa Opletala. Návštěvníci se mohou těšit také na chovatelské přehlídky trofejí okresních mysliveckých spolků Brna a okolí, výstavu shozů jeleního paroží a příběh obory Obelisk. Pódium v pavilonu F bude v dopoledních hodinách patřit především odborným tématům, například africkému moru prasat. V neděli a v odpoledních hodinách si návštěvníci poslechnou besedy se zajímavými osobnostmi z oblasti lesnictví a myslivosti, trubače, vábiče, vystoupí kynologové a sokolníci. Sté výročí si na Národní výstavě myslivosti připomene Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity v Brně.

Už nyní je možné výhodně koupit vstupenku na webu Národní výstavy myslivosti, ve středu 15. května budou mít členové organizovaných skupin (autobusových zájezdů) vstup na výstavu zdarma. Výstaviště bude otevřeno denně od 9 do 18 hodin, ve středu pak do 17 hodin.
reklama

reklama

Národní výstava myslivosti 2019 v Brně

Národní výstava myslivosti 2019 v Brně