Přeskočit na obsah

Muzikál „WE WILL ROCK YOU“ předvedl první ukázku

Dlouho očekávaný muzikál „WE WILL ROCK YOU“, bude mít sice premiéru až na jaře roku 2020, část jeho protagonistů ale již v neděli předvedla v rámci festivalu Soundtrack v Poděbradech ukázku z koncertního provedení tohoto díla. A právě tam se svěřili, jak se nejen těší na své role, ale hlavně písně legendárních Queenů a hlavně Freddieho Mercuryho.

Již na jaře roku 2020 se dočkají i čeští fanoušci Queenů. Do Prahy totiž míří slavný muzikál „WE WILL ROCK YOU“, který na základně písní skupiny Queen napsal Ben Elton. O úspěchu muzikálu, který měl premiéru v roce 2002 v Londýně, nebylo od prvních chvil pochyb. Ihned po premiéře se stal doslova senzací a nadšení diváci plnili divadlo dlouhých 12 let, během kterých se odehrálo přes 4.600 představení.

Dílo nepřijali nadšeně jen britští diváci. Muzikál se hrál ve 28 zemích, ve kterých ho dohromady navštívilo přes 20 milionů diváků. Na na hity Bohemian Rhapsody, I Want to Break Free, Radio Gaga, We Are the Champions, Somebody to Love nebo Flash se nyní mohou těšit i čeští fanoušci. A to v češtině a s živou kapelou.

A ti se v hlavní záporné ženské roli mohou těšit na Kamilu Nývltovou, která se přiznala, že se ucházela o obě ženské hlavní role, producenti jí ale po předvedení Killer Queen nenechali ani předvést kladnou roli a rovnou ji obsadili. “Líbil se jim můj hlas, jak je hutný a automaticky si mě zaškatulkovali do záporné role,” přiznala Nývltová, pro kterou je to druhá záporná role v řadě.

“Z Dory v Popelce jsem měla strach, protože jsem nevěděla, jak to lidi přijmou, ale přijde mi, že si lidi víc pamatují zápornou roli, než princeznu nebo tu kladnou. A díky tomu, že ta má postava má od Queenů super pecky, tak si myslím, že to lidi bude bavit. Je to podle mě nejživější role z celého muzikálu. Bude extravagantní, bude mít obrovský výstřihy. Bude to domina. Po těch princeznách je to změna, i když doufám, že se s nima ještě neloučím,” přiznala Kamila, která si svou roli sexbomby bude podle svých slov užívat.

Ze své role je nadšená i Markéta Procházková, která sice po narození syna role v muzikálech odmítá, v tomto případě ale udělala výjimku. “Queeni jsou moje srdcovka. Líbí se mi, že je to rockové. Jde o hity Queenů s živou kapelou a neskutečně dobrým obsazením. Právě na to bych pozvala všechny diváky. Bude to pecka, přestože jsou texty v češtině,” říká Procházková, která se kupodivu nebojí že by hity Queenů neuzpívala.

“Myslela jsem si, že to bude náročnější, než to vypadá. On má tak super rozsah, až si myslím, že má ženský,” dodala se smíchem Markéta.

Muzikál „WE WILL ROCK YOU“ he velkou výzvou i pro držitele ceny Thálie Petera Pechu. Ten totiž přiznal, že se snad poprvé ve své kariéře bude muset před každým představením rozezpívávat. “Nebude to představení, na které bych chodil na poslední chvíli. Ten čas strávený před představením přípravou a rozezpíváním budu muset podstoupit pokaždé,” říká Pecha s tím, že není pravidlem, že by se rozezpívával.

Nadšený ze své role je i Bohouš Josef. “Hudba Queenů mě provází od mládí dodnes. Je to pro mě něco posvátného, že si to můžu zazpívat,” říká muzikálový bard, který ztvární roli strážce oficiální kultury.

Muzikál totiž nevypráví příběh skupiny Queen, ale vypráví děj ze vzdálené budoucnosti, ve které se skupina pronásledovaných Bohémů snaží obnovit zakázanou hudbu a objevit poslední existující hudební nástroj, kytaru Briana Maye. 

O překlad muzikálu do češtiny se postaral již zkušený autor Adam Novák, který Praze přinesl takové hity jako např. Mamma Mia!, Sestra v akci, Carmen, Pomáda, Producenti, Madagaskar, Horečka sobotní noci a další. Lístky již brzy v prodeji na ticket-art.cz
reklama

reklama

Muzikál „WE WILL ROCK YOU“ předvedl první ukázku

Muzikál „WE WILL ROCK YOU“ předvedl první ukázku