Přeskočit na obsah

Lodičky štěstí budou opět pomáhat dobré věci

Pražský ostrov Štvanice ožije v sobotu 5. října společenskou open-air charitativní akcí s názvem Vypouštění lodiček. Druhý ročník má prostřednictvím spolku ONCOLOGICA, z.s. opět pomoci dětem a dospívajícím, jenž trpěli, nebo trpí onkologickým onemocněním.

Celodenní akce, kterou lze přirovnat k festivalu Colours of Ostrava v menším provedení, se na Štvanici vrací po třech letech. Zajímavá bude především tím, že hodlá pokořit neoficiální  rekord z roku 2016, kdy bylo na Vltavu vypuštěno tisíc lodiček, a pokusí se o překonání světového rekordu, který bude oficiálně zapsán do knihy rekordů. Aby se to povedlo, mělo by Vltavu zaplavit čtyři až pět tisíc lodiček. Vyrobeny jsou z vosku, jedna stojí stojí rovných 100 korun a pořídíte ji přímo na místě nebo v e-shopu. Pokuste se s námi překonat rekord a vypusťte na vodu i svoji lodičku.  

Brány ostrova se pro návštěvníky otevřou v 11,30 a na ploše 20 tisíc metrů čtverečních se rozhodně nebudou nudit malí ani velcí. Na dvou stagích se budou střídat edukativní přednášky s hudebními vystoupeními, kterými bude provázet moderátorka Zorka Hejdová. Uvidíte a uslyšíte známé umělce jako Leoše Mareše, Pavla Calltu, Milana Peroutku, Markétu Smejkalovou, Tam Tam Batucada, Martina Šafaříka a energickou popovou kapelu The Gardeners. Trochu adrenalinu přinese se svou motocross show Libor Podmol s Podmol Brothers. Nebude chybět ani autogramiáda herců ze seriálu televize Prima Modrý kód: Saša Rašilov, Sabina Laurinová, Jakub Štěpán, Michaela Sejnová a Anna Fixová. Mezi osobnostmi se objeví také úspěšná blogerka a modelka Dominika Myslivcová.

Děti se vyřádí  ve velkém dětském koutu, kde najdou nafukovací hrady, kino, game zónu, zvířátka a kde jsou pro ně připraveny i soutěže a dílničky. Čekat tu na ně bude česká modelka Nikol Švantnerová a slovenská modelka Karolina Chomistek a také animátoři. Pro dospěláky je připravena relax zóna s masážemi hlavy, dream spa a spousta další zábavy v podobě střelnice, výstavy motorek a aut značky Ferrari. Relaxovat ale mohou i při ochutnávce kulinářských specialit například od restaurací Tiki Taky, TGI Fridays a Modrý zub, na cípu ostrova navštívit malé vinobraní, anebo se osvěžit prossecem, pivem či dobrou kávou v Káva pointu.  

Vyvrcholením celodenní akce bude kromě jedinečného a nezapomenutelného pohledu na krásnou noční Prahu, hlavní bod programu – hromadné vypouštění rozsvícených lodiček. Zavelí k němu v 19,15 Leoš Mareš. Tuto emotivní záležitost podtrhne ve 22,00 ohňostroj.

Tak tedy, v sobotu 5. října od 11,30 na Štvanici. Zajištěna je také kyvadlová doprava ze stanic  metra Florenc a Vltavská autobusem lodiček. Na bohatý program, který je letos připraven, je vstupné ZDARMA. Kdo bude mít lodičku štěstí, podpoří dobrou věc a ty, kteří to opravdu potřebují. I proto krédo akce zní: „Každá lodička pomáhá“. Pomáhat lze ale také prostřednictvím transparentního účtu spolku ONCOLOGICA, z.s., který najdete na webu. Cílem je vybrat 600.000 korun pro konkrétní případy.

Program:
S letní sezónou se pod taktovkou CineStaru naplno rozloučíme promítáním filmů v letním kině. Na velkém plátně se mimo dětské příběhy objeví i novinky ze světa filmu. Pro milovníky dobrého piva a vína budou připraveny samostatné zóny, kde návštěvníci ochutnají několik druhů piva a vín od vinařů s celé České republiky, pro děti bude připravena dětská zóna se zajímavým programem.

Odborný program:Tímto projektem hodláme vzbudit větší zájem veřejnosti o problematice onkologických onemocnění a její prevenci. V edukační zóně bude tým mladých lékařů, studentů lékařských fakult a jiných nadšenců z Loono, z.s., kteří ukazují jak je prevence důležitá. Nadšení není 100% úspěchu, proto návštěva této zóny přinese návštěvníkům jedinečnou možnost setkat se zdravotnickou kapacitou, kterými nepochybně jsou ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Prof. MUDr. David Feltl, Ph.D.,MBA a primář I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí VFN a 1. LF UK pan MUDr. Jiří Votruba, Ph.D

Cíle projektu:
Hlavním cílem projektu je podpora pacientské organizace ONCOLOGICA z.s., sdružující pacienty trpící onkologickým onemocněním. Výtěžek z akce bude pacientskou organizací ONCOLOGICA z.s. věnován potřebným pacientům a institucím z oblasti prevence a léčby.

Myslíme i na chráněné dílny:
V průběhu akce a po jejím skončení náš tým zajistí vylovení všech lodiček z Vltavy, aby měla událost minimální dopad na životní prostředí. Vosk věnujeme právě do chráněných dílen. www.vypoustenilodicek.cz
reklama

reklama

Lodičky štěstí budou opět pomáhat dobré věci

Lodičky štěstí budou opět pomáhat dobré věci