Přeskočit na obsah

Kvalifikace F3 v Monze: Výborný týmový výsledek Charouz Racing System

První startovní řadu zítřejšího závodu formule 3 v Monze si sice zajistili bývalí svěřenci Antonína Charouze, Theo Pourchaire s Lirimem Zendelim, i jeho současní jezdci ovšem mohou být s páteční kvalifikací spokojeni. Brazilec Igor Fraga vyrazí do sobotního závodu ze 13. místa, Čech Roman Staněk ze 16. a Rus Michael Belov z 20. Tak dobrý a především slibný týmový výsledek stáj ze Žebráku již dlouho nepředvedla.

Klasickým podnikem v rámci Grand premio di Italia v Monze vstoupil šampionát FIA Formule 3 do závěrečné fáze (pak už se pojede jen finále v Mugellu). Už volný trénink dával tušit, že jezdci Charouz Racing System se tentokrát předvedou v pozitivním světle. Benjamínek týmu Roman Staněk vykročil do svého italského dobrodružství zdárně a zapsal si osmý čas. Rus Michael Belov se blýskl 13. Časem a Brazilec Fraga zaznamenal dvacátý čas.

To všechno ovšem ve dvě hodiny odpoledne již nehrálo roli. Za krásného slunečného počasí odstartovala kvalifikace a jen ta měla o postavení na startu rozhodnout. Hned v úvodu se v boxové uličce Fraga se Staňkem nemohli dohodnout, kdo na trať vyrazí první. Na okruhu pak ovšem šlo už jen o to, aby si týmoví kolegové vzájemně pomohli. Na rychlé a krátké trati v Monze potřebovaly pneumatiky Pirelli dvě zahřívací kola. Možná dokonce o něco více, o čemž svědčilo množství úniků do štěrku v šikanách a v obávané Curva Grande.

Honba za rychlými časy tentokrát vyšla i jezdcům Charouz Racing System. Dosavadní kvalifikační smolař Igor Fraga zajel velmi solidní 13. čas, mladý Roman Staněk zabral 16. pozici a Michael Belov se prezentoval 20. místem. A to bylo chvíli ještě lépe, Fraga nějakou dobu držel parádní desátou pozici, Staněk dvanáctou. I tak je ale předvedený výkon všech třech pilotů skvělou pozvánkou na sobotní hlavní závod. Ten startuje v 10.20 a sledovat ho můžete v přímém přenose na stanici Sport 1. A ještě pikantnost na závěr – David Schumacher, který ještě nedávno jezdil na český tým, bude startovat až z úplně posledního místa. Kvalifikace mu zkrátka nevyšla…

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency
reklama

reklama

Kvalifikace F3 v Monze: Výborný týmový výsledek Charouz Racing System

Kvalifikace F3 v Monze: Výborný týmový výsledek Charouz Racing System