Přeskočit na obsah

Kvalifikace F2 v Silverstone: Jezdci Charouz Racing System s vyhlídkou na body

Zatímco vítěz kvalifikace FIA F2 na okruhu v Silverstone je malou senzací, protože pole position Brazilce Drugovicche čekal málokdo, výsledek pilotů Charouz Racing System je tak nějak v normálu. Švýcar Louis Delétraz vyrazí do sobotního závodu z 10. místa, jeho brazilský kolega Pedro Piquet byl jen o desetinku pomalejší, což znamená 14. startovní místo.

Po dvou podnicích na rakouském Red Bull Ringu a zastávce na maďarském Hungaroringu zakotvila karavana Grand Prix na dva víkendy v anglickém Silverstone. Poprvé v historii se tedy stalo, že se ve Velké Británii jede o body až v srpnu. Piloti české stáje Charouz Racing by dobře známou trať mohli využít k dotažení na čelo, které jim pomalu ale jistě začíná unikat. Zejména jednička týmu Louis Delétraz musí vydatně zabodovat, aby mu neujel vlak v honbě za velkým předsezónním cílem, kterým je zisk titulu.

Ve volném pátečním tréninku se Delétraz uvedl 7. časem, přičemž na nejrychlejšího Yuki Tsunodu ztrácel 0,8s. Od ostatních jezdců před sebou ho ale dělila jen minimální ztráta. Optimismus pro večerní kvalifikaci tak byl na místě. Druhý Charouzův svěřenec, Brazilec Pedro Piquet se zatím ztrácel na 15. místě. I v jeho případě ovšem stačilo relativně malé zlepšení k velkému skoku kupředu.

Za optimálního počasí, ale před smutně vyprázdněnými tribunami, zajeli jezdci Antonína Charouze v úvodní části půl hodinové kvalifikace téměř téměř identické časy, což stačilo na 11. a 12. místo.

Osm minut před koncem se po výměně pneumatik opět vyrazilo naostro. Delétraz se svým prvním letmým kolem posunul na 5. Místo, bohužel ve finále jeho čas nestačil na lepší než desátou příčku. Jeho týmový kolega zajel o desetinku pomaleji, což znamenalo 14. čas. Sobotní hlavní závod začíná v 16.45 a pro oba piloty Charouz Racing System jsou body reálné.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency
reklama

reklama

Kvalifikace F2 v Silverstone: Jezdci Charouz Racing System s vyhlídkou na body

Kvalifikace F2 v Silverstone: Jezdci Charouz Racing System s vyhlídkou na body