Přeskočit na obsah

Junior Red Bullu Juri Vips na pole-position Grand Prix Macaa. Charouzův Ilott třetí

Grand Prix Macaa pro vozy Formule 3 je jedním z nejtradičnějších motoristických podniků světa. V bývalé portugalské kolonii letos poprvé nastoupil i český tým Sauber Junior by Charouz. Nejrychlejším pilotem kvalifikací se stal chráněnec Red Bullu Juri Vips, Charouzova jednička Callum Ilott ovšem vyrazí do zítřejšího kvalifikačního závodu (finále o Grand Prix se pak pojede v neděli) ze slibné třetí pozice.

Na nedostatek času k seznámení s obtížnou „horskou dráhou“ ulicemi Macaa si 30 účastníků letošní velké ceny jistě nemohlo stěžovat. Po volném tréninku a první kvalifikační session ve čtvrtek (nejrychlejší byl pilot HWA, Jake Hughes) měli junioři k dipozici další volný trénink a druhou kvalifikaci v pátek. Časy se pochopitelně lepšily a tak o postavení na startu sobotního „kvalifikačního závodu“ rozhodly výkony o páteční poledne.

Prosadil se Estonec Juri Vips z týmu Hitech. Jezdec startující v barvách Red Bullu při tom byl o 5 sekund rychlejší, než minulý rok – letos se totiž poprvé startuje s vozy bývalé „GP3“, které mají díky přeplňovaným agregátům mnohem více síly, než dřívější formule 3. Druhý čas zajel úřadující mistr této třídy, Rus Robert Shwartzman startující za stáj Prema-Theodore. Antonínovi Charouzovi jistě udělal radost spolehlivý Callum Ilott – a to aniž by před tímto podnikem kdy v Dallaře-F3-2019 seděl! Pilot Formule 2 se pro tento podnik vrátil do kokpitu F3 a zajel před Christianem Lungaardem (ART), Richardem Verschoorem (MP) a Jakem Hughesem (HWA) slibný třetí čas. Ilottovým méně zkušeným týmovým kolegům Davidovi Schumacherovi a Enzovi Fittipaldimu (po nehodě) se postup ze slabší Formule 4 do F3 příliš nevydařil a v sobotu budou smět vyrazit jen z pozic 22 a 30.

Nepříliš dobré vyhlídky na špičkové umístění v závodě má po kvalifikaci i jediná žena pole, Sophia Floerschová. Němka, která před rokem právě v Macau šokovala svět svou hroznou nehodou, zajela s vozem stáje HWA jen 26. čas.

Postavení na startu kvalifikačního závodu v Macau:

1. Juri Vips, Hitech                                                  2m 04,997s
2. Robert Shwartzman, Prema-Theodore                2m 05,376s
3. Callum Ilott, Sauber by Charouz                         2m 05,580s
4. Christian Lungaard, ART                                    2m 05,669s
5. Richard Verschoor, MP                                       2m 05,723s
6. Jake Hughes, HWA                                             2m 05,774s
7. Frederik Vesti, Prema-Theodore                         2m 05,776s
8. Arjun Maini, Jenzer                                             2m 05,814s
9. Marcus Armstrong, Prema-Theodore                  2m 05,955s
10. Logan Sargeant, Carlin                                      2m 06,043s

22. David Schumacher, Sauber by Charouz            2m 07,587s
30. Enzo Fittipaldi, Sauber by Charouz                  2m 10,124s

Text a foto: Roman Klemm
reklama

reklama

Junior Red Bullu Juri Vips na pole-position Grand Prix Macaa. Charouzův Ilott třetí

Junior Red Bullu Juri Vips na pole-position Grand Prix Macaa. Charouzův Ilott třetí