Přeskočit na obsah

Její sláva nezná hranic. Sandru Cretu poznávají i v Japonsku!

Sandra Cretu sice musela na konci osmdesátých let utéct před vlastní popularitou na Ibizu, aby mohla žít klidný rodinný život, její sláva ale nezná hranic. A to doslova! Zpěvačka se totiž netěší velkého obdivu jen ve svém rodném Německu a přilehlých Evropských zemích, velkou fanouškovskou základnu má dokonce i v Japonsku. Na ulici ji tam poznávají dodnes!

Než se Sandra Cretu rozhodla vydat na sólovou kariéru, působila v dívčím triu Arabesqua. Ta sice u evropského publika příliš povyku nezpůsobila, v Japonsku z nich byli ale doslova u vytržení. Vydali 15 alb a 39 singlů a jejich tamější úspěch se dal měřit s tím skupiny ABBA. A ačkoliv od té doby uplynulo přes třicet let, její japonští fanoušci na ni stále nezapomněli.

“Bylo to krásné. Řekla bych, že to pro mě byla hlavně dobrá škola profesionality. Tancovali jsme a studovali osm hodin denně, bylo to vážně skvělé. Měli jsme velký úspěch a hodně koncertů hlavně v Japonsku a Koreji, odehráli jsme často i dva koncerty denně, v poledne a večer spolu se čtyřiceti lidmi na pódiu. Byla to pro mě zároveň skvělá a cenná zkušenost, byla jsem opravdu mladá,” zavzpomínala Sandra na své působení v dívčím triu, které v Asii sklízelo velký úspěch.

Dodnes neví, proč zrovna tam. “Nevím. Myslím si, že si oblíbili můj velmi vysoký hlas. Speciálně když jsem byla mladá, byl opravdu vysoký. Zpívala jsem Arabesque songy o několik tónů výše, než zpívám teď. Měli to velmi rádi, to je typické pro Japonsko,” říká Cretu, která se do Japonska pravidelně vrací.

“Byla jsem v Japonsku asi jedenáctkrát a určitě tuto zemi ještě několikrát navštívím. I po těch letech mě tam každý zná. Opravdu,” tvrdí zpěvačka, která se do Japonska chystá již na konci letošního roku, kdy tam chce vzít své syny.

Předtím ji ale čeká návštěva Česka. Již 4. října ji totiž čeká koncert v pražské Lucerně a o den později ve sportovní hale v Příbrami. Vstupenky jsou v prodeji na ticketstream.cz

Foto: Sandra Cretu
reklama

reklama

Její sláva nezná hranic. Sandru Cretu poznávají i v Japonsku!

Její sláva nezná hranic. Sandru Cretu poznávají i v Japonsku!