Přeskočit na obsah

Halina Pawowská křtila knihu a oslavovala. Bude se vdávat?

Každý určitě zažíváme nepředstavitelné a naprosto nečekané situace. Takhle jsem si to teda nepředstavovala! Jak častý povzdech! A přesně takový název má nová kniha Haliny Pawlowské, která byla právě pokřtěna. Můžeme prozradit, že na křtu se kniha nejen uváděla do života, ale oslavoval se i její happyend. A to je svatba!

V nové knize budou čtenáři sledovat příběh hlavní hrdinky a jejích životních vzletů a pádů. Autorka vypráví o tom, jak se s manželem rozhodli postavit si dům a žít společně s celou rodinou. Jenže všechno (a v životě se to stává opravdu často) nakonec dopadlo trochu jinak!

Halina řekla: „Knížka je pro všechny, kteří někdy stavěli, opravovali, milovali a zoufali si… To je její nejdůležitější poselství. Pobavíte se, zasmějete se a uklidníte se, že v tom nejste sami. Protože život není legrace, i když z větší části jo.“  

Halina Pawlowská vysvětluje původ názvu své nejnovější dvaatřicáté knihy takto: „Je to jedna z nejčastějších vět. Ženy ji vyslovují, když mají vztek, že manžel nevyměnil žárovku, když přišel pozdě z práce, když nechtěl jet k moři, když jí neřekl už dva roky, že je krásná, když usne dřív, než si ona stačí položit hlavu na polštář. Tu větu ale vyslovují i muži, když jim na plánované dovolené cestovka přidělí pokoj s výhledem na popelnice, když manželka přepne televizi na telenovelu, když nechce, aby šel s kamarády na pivo a když se společně rozhodnou postavit si dům a stráví několik let v těsném kontaktu se stavebními firmami.” Čtenáři nové knihy se můžou znovu těšit na velkou dávku neutuchajícího optimismu.

Křest nové knihy se, stejně jako před rokem, konal v kubistickém prostoru Grand Café Orient a zúčastnilo se jej několik známých osobností. Mezi nimi byli Martha Elefteriadu, Ivan Hubač, Iva Hüttnerová, Václav Kopta, Michaela Kuklová, Vladimír Kratina,  Ivan Kraus, Michal Viewegh, Linda Finková, Leona Machálková, Jitka Němcová, Agáta Prachařová, Jan Měšťák, Marika Procházková, Pavel Zedníček a Matěj Ruppert, který se stal rovněž kmotrem novopečené knihy. Proč zrovna on? „Protože ho mám ráda,“ nekomplikovala odpověď Halina Pawlowská.

Kmotr Matěj Ruppert měl ze svého úkolu velikou radost. „Pro mě to je veliká čest, protože paní Halinu sleduji mnoho let. Velice mě baví jak její knihy, tak hlavně její filmové a televizní scénáře. Je mi sympatická, známe se osobně mnoho let a je to skvělá ženská, kterou mám moc rád. Když mě oslovila, moc mě to potěšilo a velice si toho vážím,“ řekl nadšený Matěj Ruppert.

Podle autorky je naprosto přirozené, že život neběží podle našich představ, člověk má alespoň motivaci své představy uskutečnit navzdory osudu. „Někdy jsou některé situace opravdu nepředstavitelné. To ale neznamená, že jsou hrozné. A i když někdy jsou hrozné, přímo na zabití, tak vždycky platí, že se o nich dá vesele vyprávět,“ míní Halina. Tuto svou taktiku aplikuje ve svých příbězích. U toho nového se čtenáři určitě pobaví a taky jim určitě udělá radost, že všichni máme podobné problémy bez ohledu na věk i peníze.

 Matěj Ruppert také zažívá situace, které si tak teda nepředstavoval. Největší sousto pro něj bylo účinkování v soutěži StarDance anebo narození potomků. Děj knihy se mimo jiné točí kolem rekonstrukce domu a ten, kdo s tím má zkušenost, dá jistě autorce za pravdu, že rekonstrukce nikdy podle představ neprobíhá. Své o tom ví také kmotr knihy. „Někdy platí to, co se říká – lepší je vyhořet než vymalovat. My shodou okolností rekonstruujeme chalupu na Šumavě a je to podobný tanec jako ve StarDance,“ vypráví Matěj Ruppert.

A je tu něco, co si ani sama autorka neumí představit? „Že bych žila v Africe, byla manželkou lovce, řídila bych Land Rover a střílela antilopy. A taky si neumím představit, že bych si koupila šortky.“  Kniha vychází v nakladatelství Motto. Doporučená cena knihy je 299,- Kč.  Počet stran: 184

Foto: Albatros Media
reklama

reklama

Halina Pawowská křtila knihu a oslavovala. Bude se vdávat?

Halina Pawowská křtila knihu a oslavovala. Bude se vdávat?