Přeskočit na obsah

Fotbalová zpověď Tomáše Řepky byla pokřtěna hvězdnými kmotry

Za přítomnosti slavných kmotrů, rodinných příslušníků, přátel a samozřejmě médií proběhl křest dlouho očekávané knihy Kapitán. Autorem totiž není nikdo jiný, než výjimečný fotbalista a proslulý /bývalý/ kapitán Sparty – Tomáš Řepka.

Během fotbalové kariéry totiž dostával, a stále dostává, od svých příznivců a fandů velké množství otázek. Jsou to dotazy na dětství, sportovní začátky, fotbalovou kariéru, působení v zahraničí, proč se stala jeho srdeční záležitostí právě Sparta Praha, jak vznikly jeho slavné „blikance“, kolik dostal žlutých a červených karet… A samozřejmě nechybí ani otázky na současnost a jeho soukromí. Protože Tomáš neměl vždy čas na všechny dotazy odpovídat, rozhodl se nyní svůj „dluh“ vůči fanouškům splnit knihou s názvem Kapitán – Na kdyby nehraju.

Více nám prozradil Tomáš Řepka sám: „Kniha Kapitán je knihou určenou mým fanouškům, ti ji psali se mnou! Odpovídám v ní na jejich otázky. A je z osmdesáti procent knihou o sportu. O mých rituálech, hráčích, klubech, kde jsem působil a i o tom, jak se mi žije teď. Dotazů bylo strašně moc… Nechybí ani vyjádření k mým konkrétním blikancům, rozhodnutím rozhodčích nebo k tomu, co vnímám jako křivdu.“ Na otázku, jestli ho novináři zaskočili nějakou otázkou, Řepka reagoval s pousmáním:

„Nejčastějším dotazem novinářů večera bylo, zda knížka obsahuje i něco z mého soukromí; co pro mě bylo nejtěžší popsat a vyjádřit se k tomu… Ano, bylo to právě moje soukromí v minulosti, kdy média zaplavily lživá vyjádření mé bývalé manželky. S jejím jménem jsem nerad spojován a upřímně mi vadí, že se ho dodneška nehodlá vzdát. Nejspíš to je jediná možnost, jak se dostat do bulváru… Já bych byl rád, kdyby se jí to víc povedlo schopností být dobrou mámou, ne tou, která to dokazuje na sociálních sítích. O dítě totiž ve skutečnosti, stejně jako za dob našeho vztahu, pečují chůvy, když už jsem nemohl já sám. Ve skutečnosti má náš syn zdravotní a psychické problémy pramenící ze špatné péče matky. O tom média psát odmítají, což je zvláštní.“

Protože se Tomáš Řepka v médiích více než rok nevyjádřil k žádným útokům na jeho osobu ve spojení s bývalou manželkou, zajímalo nás samozřejmě víc. Po chvilce odmlčení slavný Sparťan pokračuje, v jeho hlase se mísí lítost i vztek: „Není správnou cestou mstít se tím, že už její druhé dítě nemůže vídat svého tátu v přítomnosti své partnerky. A pana Gulašiho bych chtěl tímhle varovat, že i u něj se bude opakovat stejná situace jako v případě mém a Zdeňka Bahenského. Ale předpokládám, že podobné varování už obdržel od různých lidí mockrát.

Vladěně Erbové Bahenské, a bohužel pořád ještě Řepkové, bych přál, aby přestala žít touhou po pomstě, posílat přeretušované laciné fotky do médií, přestala řešit můj nový život i vztah a soustředila se na vlastní život a na Markuse. Je tím posledním, kdo by měl být v médiích opěvovaný jako Matka Tereza. Ze srdce bych si přál, aby byla aspoň z poloviny tak dobrou mámou, jako moje současná partnerka. Víc se dozvíte v knize a já jsem už teď rád za reakce čtenářů!“

Na závěr se Tomáš Řepka ještě vyjádřil k právě proběhlému křtu jeho čtvrté knihy: „Křest knihy Kapitán pro mně byl především setkáním s přáteli, rodinou a lidmi, kterých si vážím. Jsem rád, že jsem měl takovou hvězdnou skvadru kmotrů a ty nejbližší okolo sebe. Užil jsem si to!“

Rolí kmotrů se bravurně zhostili tito pánové: ze světa showbyznysu Jakub Kohák, Těžkej Pokondr, Jarmil Skvrna a Leoš Noha. Ze světa sportu pak Jan Berger, Ladislav Vízek, Petr Mach, Lukáš Rosol, Martin Frýdek a Jarda Balzek. Všichni prozradili, co je k Tomášovi váže a někteří ještě přidali opravdu vtipné historky. V prostorách Ace Clubu v Melantrichově ulici, kde se křest uskutečnil, se tedy nesla pohodová nálada, k níž přispěla i možnost neformálních rozhovorů nejen se slavným Sparťanem, ale také s jeho hosty.

Křtem provázela Tomášova partnerka, moderátorka Kateřina Kristelová a Tomáš jí, jako již během křtu své poslední knihy, veřejně složil poklonu a vyznání lásky. Naše další otázka tedy směřovala k ní.

„Moje vyznání Tomovi je v knize. Já sama si ji přečtu teprve teď, měla jsem dřív zákaz, protože Tomáš chtěl být u toho, až si kapitoly týkající se nás pročtu. Zajímá ho totiž, jak budu reagovat. Do teď jsme neměli díky našim projektům, akcím a vlastně i knize čas, až nyní se situace zklidňuje a my si začínáme užívat advent. Svému partnerovi budu stát po boku vždycky, ať už nastane cokoliv a budu mu pevnou oporou. Naše láska je pro mě tím nejkrásnějším, co jsem kdy prožila a jsem mu vděčná za jeho vztah k mojí dceři, která ho miluje taky,“ svěřila se Kateřina Kristelová.

Nová kniha KAPITÁN, fotbalového bouřliváka, rebela a bezesporu jednoho z našich nejvýraznějších fotbalistů Tomáše Řepky, je určena všem jeho fanouškům. Kniha vyšla v nakladatelství Cosmopolis, které je součástí Nakladatelského domu GRADA. 184 stran, formát 145×210 mm, pevná vazba, matné lamino a UV lak, dvě fotopřílohy, 399 Kč.
reklama

reklama

Fotbalová zpověď Tomáše Řepky byla pokřtěna hvězdnými kmotry

Fotbalová zpověď Tomáše Řepky byla pokřtěna hvězdnými kmotry