Přeskočit na obsah

Evropská Formule Renault: Ptáček v Maďarsku bodoval, na euforii to ale nebylo

Pro Petra Ptáčka juniora byl další díl evropské Formule Renault na maďarském Hungaroringu velmi cennou zkušeností a také důkazem, že rychlost mu rozhodně nechybí. Více než kdy jindy zde však hrálo roli počasí, na jehož vrtochy český talent také nakonec doplatil.

Alfou a omegou téměř každého závodu je kvalifikace. A Petrovi se v Maďarsku ani jedna nepodařila. V té první bohužel v plánovaném rychlém kole „chytil“ pomalý vůz v kritickém bodě okruhu, což znamenalo zásadní zdržení. Na startu z toho tak bylo až patnácté místo. „Bylo to špatné. Trať usychala, potřeboval jsem volný prostor a zajet rychlé kolo. Bohužel se to nepovedlo,“ kroutil hlavou šestnáctiletý talent. Těžko odhadovat, kolik Petr tratil, ale pokud by vše šlo podle plánu, díky rychlosti mohl být na pátém, možná šestém místě. Dobré tempo však potvrdil v závodě. Ptáčkovi se povedl start, když se vyhnul nebezpečné kolizi několika vozů. Najednou se objevil na sedmém místě, které udržel až do cíle. „Byl to nejlepší start ve Formuli Renault. Je to něco, co jsem často dělal v motokárách. Jsem spokojený,“ pochvaloval si.

Bohužel to ale byla Petrova poslední radost uplynulého víkendu. Druhá kvalifikace byla ještě horší než ta první, Ptáčkovi se totiž kvůli technickým problémům vůbec nepovedlo zajet čas, který by se mu počítal. Do závodu, který kvůli počasí začínal za safety car, tak vyrážel až z devatenácté příčky. Smůle však ještě nebyl konec. Počasí jezdcům opravdu nepřálo a tak byl závod po dvanácti minutách ukončen, Petr tak byl klasifikován na šestnáctém místě. „Do příštích závodů musíme přemýšlet, co zlepšit. Věci ale možná vypadají horší než doopravdy jsou,“ uzavřel Ptáček junior. Další zastávka šampionát je na programu 27.-29. září na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya ve Španělsku.
reklama

reklama

Evropská Formule Renault: Ptáček v Maďarsku bodoval, na euforii to ale nebylo

Evropská Formule Renault: Ptáček v Maďarsku bodoval, na euforii to ale nebylo