Přeskočit na obsah

Electric Lady na desce coverů J.A.R. ESKALACE BOBRA 2019

Energická hudebnice, zpěvačka a kytaristka Electric Lady vystupuje častěji v zahraničí než u nás, to ovšem neznamená, že by s českou hudební produkcí neměla nic společného. Právě naopak! Podílela se na mnoha projektech, ať už autorsky nebo jako zpěvačka a kytaristka, vystupovala na pódiích s mnoha českými zpěváky, na jejich koncertech či kulturních akcích. Za zmínku stojí třeba Rytmus, Leoš Mareš nebo Monkey Business.

„Když jsem v roce 2009 se svou autorskou kapelou Rubiano vydala desku The Loud Summer a té si všimnul Dan Bárta, dokonce za mnou na jednom koncertě  tenkrát přišel s tím, že se mu líbí moje nápady a hudební tvorba kapely Rubiano“, prozradila zpěvačka střípek z prvopočátku své dráhy. „Následně, myslím, že po čtyřech letech, po mém návratu z USA, jsme se s JAR potkali na plzeňském festivalu Pilsnerfest v backstage. Potom jsme byli pozvaní na festival Romana Holého – Šumavarocks. Ten rok jsem se stala firemní hráčkou Fendera a měla jsem za sebou čerstvě natočenou debutovou desku Electric Lady – ELECTRICAL. A tehdy to snad všechno začalo, což bylo léto roku 2015. V backstage jsme se s Romanem Holým setkali i si popovídali nějak víc o muzice. Když to řeknu zkráceně, vznikla z toho spolupráce s Monkey Business. Dostala jsem možnost hostovat s nimi v Plzn,i v koncertním sále Depo 2015 a odtamtud pochází i náš společný záznam https://www.youtube.com/watch?v=wuZvaIeuSL8

Roku 2018 ji Roman Holý oslovil, aby s kolegou baskytaristou Markem Marsie Cábou   zremixovali jednu písničku na desku remixů JAR. Povedlo se, a kapela si jejich song vybrala, že prý se jim líbí. Takto se ocitli na první pozici v kompilaci desky coverů J.A.R. ESKALACE BOBRA  2019, na které můžete najít i další interprety jako třeba Báru Polákovou nebo Michala Skořepu, Midi Lidi apod….
reklama

reklama

Electric Lady na desce coverů J.A.R. ESKALACE BOBRA 2019

Electric Lady na desce coverů J.A.R. ESKALACE BOBRA 2019