Přeskočit na obsah

Čokoláda, která vás vezme za srdce

Příběh čokolády začal před více než 3000 lety. První Evropané spatřili zázrak jménem kakaové boby v roce 1502. První loď s nákladem bobů přistála u břehů Španělska o 26 let později. My pro vás dovážíme čokoládu od roku 1994. Společnost Hatex s.r.o. je výhradním dovozcem a distributorem prémiových čokolád světových značek.

Víme, že čokoláda odpradávna patří k oslavám, a proto chceme významné chvíle dělat jedinečnými. Naším cílem je přinášet vám radost. Jsme rodinná firma, která spolupracuje s partnery napříč trhem.

Jsme Simply Delicious! Naše dobroty pohladí tělo i duši. Společnost Cadbury byla založena téměř před 200 lety ve Velké Británii. V roce 1824 otevřel John Cadbury obchod

s potravinami. Mimo jiné prodával i kakao. Společnost je proslulá svou mléčnou čokoládou, výběrovou bonboniérou Creme Egg and Roses a mnoha dalšími cukrovinkami.  Čokoláda Cote d’Or (z francouzštiny – Zlaté pobřeží) byla poprvé vyrobena v Belgii před více než 100 lety, a to s využitím kakaových zrn z Cote d’Or regionu. K přepravě kakaových bobů přes tropickou džungli i hory na pobřeží byli používáni sloni (proto znak slona), odtud následovala doprava lodí do belgické továrny. Zde se vyrábí oblíbená čokoláda dodnes podle tradičních původních receptur.

Daim

Tato oblíbená značka vznikla ve Švédsku a Norsku v roce 1953 a byla až do roku 2011 distribuována v rámci Evropy především v prodejnách IKEA. Mléčná čokoláda s křupavým

máslovo-mandlovým karamelem je nyní prodávána v několika podobách a je mezi zákazníky stále velmi oblíbenou pochoutkou.

Mirabell

V roce 1890 zahájil v Salcburku cukrářský mistr Paul Fürst ruční výrobu malých kuliček obalených marcipánem a máčených v lahodné čokoládě. Tento produkt se stal brzy velice oblíbený a vešel ve známost jako Mozartkugeln.

Toblerone

Čokoládu Toblerone, známého trojúhelníkového tvaru, vymyslel v roce 1908 jeden ze společníků a syn Jeana Toblera,zakladatele čokoládoven Fabrique de Chocolat Berne,

Tobler & Cie, Theodor Tobler se svým bratrancem Emilem Baumannem, v pouhých 24 letech. Tvar čokolády znázorňuje vrcholky Alp a tato pochoutka se stala symbolem Švýcarska. Od doby výroby první mléčné varianty klasického podlouhlého tvaru s medem a mandlovým nugátem, rozšířila společnost sortiment o mnoho dalších příchutí a variant. Čokoláda Toblerone se stále drží na žebříčku nejprodávanějších čokolád na světě.

Více informací najdete zde: https://www.hatexcz.cz/
reklama

reklama

Čokoláda, která vás vezme za srdce

Čokoláda, která vás vezme za srdce