Přeskočit na obsah

Co myslíte, jak tráví Marie Rottrová dovolenou? Má radši leháro na pláži nebo radši výletuje?

Odpočatá a skvěle naladěná přijela zpěvačka Marie Rottrová na pražskou Štvanici zazpívat dětským i dospělým návštěvníků hudebního festivalu Dobrofest 2019. A přestože zpěvačka nemá vyloženě dětský repertoár, malých posluchačů se před podiem tlačilo opravdu hodně.

„Děti většinou na mých vystoupeních stávají těsně pod podiem a jsou bezvadné. Překvapuje mne, kolik písniček umí, protože je znají od svých rodičů. Jsem tomu ráda. Největší zážitek ale mám z festivalu v Ostravě, kdy jsem zpívala s Petrem Němcem pro třicet tisíc lidí napříč generacemi a oni naše písničky znali. Musím neskromně přiznat, že mám úžasné, nadčasové texty, které oslovují generace. A je vidět, že zpěváci a písničky se dědí,“ uvedla Marie Rottrová, jejíž další plány na léto jsou zcela jasné. „Přes léto se s manželem nikam nechystám. Máme u domu bazén, tak se chci koupat, opalovat, grilovat, zajet si na chalupu. Ale v září máme namířeno buď do Skotska, nebo do Španělska. Já jsem, na rozdíl od manžela, spíš válecí typ. Když ale vidím, jak je manžel na pláži otrávený, tak se mi ho zželí a jdeme radši na výlet,“ usmívala se Marie Rottrová v zákulisí festivalu, kde se zábava kloubila s dobročinností ve prospěch organizace Člověk v tísni.

Charitativní zaměření Dobrofestu se zamlouvalo také skladateli a textaři Jaroslavu Uhlířovi, který s pomocí potřebným má své nemalé zkušenosti. A tak Štvanicí zněly písničky: Princové jsou na draka, Barbora píše z tábora, Když se zamiluje kůň a další pecky, které si notovaly celé rodiny. Velice rád Jaroslav Uhlíř vzpomíná na festivalové vystoupení se skupinou Tři sestry.

„To byl takový nápad, kdy jsme byli sami zvědaví, jestli to vyjde nebo to bude průšvih. Ale fungovalo to. Ti dospělí byli jako děti. Znali texty, zpívali, tleskali. Skvělá atmosféra,“ řekl Jaroslav Uhlíř. Zážitků z koncertů má bezpočet a tak oblíbený skladatel přidal historku, na kterou nemůže zapomenout. „Zpíval jsem pro děti v jednom divadle a osvětlovač mi řekl, jestli chci silná světla. Nechápal jsem proč. Prý přede mnou byl prý dětský koncert vážné hudby a školáky to nebavilo. Osvětlovač posvítil do hlediště, učitel vletěl mezi kluky a ručně je umravnil. To jsem se hodně smál, protože my jsme s dětmi vždycky zadobře,“ usmíval se Uhlíř.

Ale nejen Marii Rottrové a Jaroslavu Uhlířovi tleskali návštěvníci Dobrofestu, pořádaným Janem Řežábem, majitelem firmy JRD. Na podiu byl ke slyšení dětský sbor Coro Piccolo, vystoupila Lenka Dusilová, Ondřej Ruml a večerní hodiny patřily kapele Portless s Kryštofem Michalem včele.

„Zatím jsme uspořádali festival Dobrofest pouze jako neveřejnou akci zaměřenou na rodiny, ale profi udělanou, se skvělými umělci a kvalitní zábavou pro děti. Pobavil se každý a Dobrofest tak splnil to, co jsme si v JRD předsevzali – propojil lidi, umění, edukaci a charitu. Vždyť na konto organizace Člověk v tísni nakonec putovalo 400 000 korun,“ uvedl Jan Řežáb a dodal, že dle jeho mínění má Dobrofest JRD zaděláno na další ročníky.

Foto: Herminapress
reklama

reklama

Co myslíte, jak tráví Marie Rottrová dovolenou? Má radši leháro na pláži nebo radši výletuje?

Co myslíte, jak tráví Marie Rottrová dovolenou? Má radši leháro na pláži nebo radši výletuje?