Přeskočit na obsah

Český hokej: listopadovou hvězdou v kategoriích juniorů se stal Tomáš Urban

V listopadu byl Tomáš Urban, forvard juniorky Rytířů, zvolen mládežníkem měsíce. V turnaji o Pohár DHL je aktuálně vůbec nejproduktivnějším hráčem ročníků 2002. Ve 28 utkáních nasbíral 31bodů za 17 gólů a 14 asistencí, což ho vyneslo před zařazením do sestavy Baníku Sokolov (Chance liga) na 6. místo celkového pořadí kanadského bodování celé turnaje o Pohár DHL.

Loňskou sezonu odehrál v zámořské South Florida Hockey Academy a teď by rád hrál i dospělý hokej. Každý příznivec tohoto ledového sportu ví, že zahrát si v takové sestavě je pro sedmnáctiletého kluka velmi cennou zkušeností. A jaká je zásadní změna proti juniorce?

„Je to náročnější po fyzické stránce. Občas proti mně jede hráč, který je i o dvě hlavy vyšší, je to silovější a také rychlejší,“ zamýšlí se nad rozdíly Tomáš. Zajímalo nás také, jak je složité vyjednat hostování, jak se vlastně dostal do Sokolova? „To vlastně úplně nevím? Mám kolem sebe lidi, kteří mi pomáhají. Sokolov oslovilo Kladno a já jsem rád, že tam mohu hrát. Snaží se mi vyjít vstříc jak na Kladně, tak v Sokolově v seniorské Chance lize a já jim za tu příležitost velmi děkuji,“ říká s pokorou Tomáš, přezdívaný Urby. 

Úřad centrálního skautingu (CSS) momentálně sestavuje odhady draftu. Podílí se na něm skauti, kteří spolupracují s NHL a jejich úkolem je objektivně posoudit výkonnost talentů v Severní Americe a Evropě. Skvělou zprávou je, že zaslouženě je v sestavě i útočník Tomáš Urban! Odborníci potvrzují, že je na velmi vysoké hráčské úrovni, dobře zakončuje, úspěšný je ve hře jeden na jednoho, líbí se jeho celoplošný hokej. Míní také, že Tomáš je hráč, který za poslední období udělal velký pokrok jako hráč, výrazně se zlepšil ve vztahu k hokeji a jeho přístup a nasazení v tréninku je příkladný. Vše zmíněné bylo patrné při turnaji ve Švédsku (listopad 2019), kde patřil k oporám českého týmu. Ku cti tomuto mladému hráči rozhodně je i to, že má velmi dobré studijní výsledky a zapojil se i do projektů neziskové organizace Integrace 3P, která především pomáhá zdravotně postiženým a seniorům.  

Foto: Jaroslav Hauer a archiv Tomáše Urbana
reklama

reklama

Český hokej: listopadovou hvězdou v kategoriích juniorů se stal Tomáš Urban

Český hokej: listopadovou hvězdou v kategoriích juniorů se stal Tomáš Urban