Přeskočit na obsah

Celosvětově úspěšný muzikant Dali Mráz vydává album LEVEL 25!

Virtuózní český bubeník a hudební skladatel Dali Mráz vydává konceptuální album LEVEL 25. Nová deska, která je unikátním fusion průnikem mezi vážnou hudbou, jazzem, rockem a řadou dalších žánrů, vychází u prestižního světového labelu KOBALT a podílelo se na něm na 20 špičkových světových instrumentalistů z 11 zemí: namátkou Scott Kinsey, Anton Davidyants, Federico Malaman, Junior Braguinha a řada dalších.

Na vibrafon si zahostoval Dano Šoltis a na baskytaru poněkud netradičně další ze špičkových světových bubeníků Gergo Borlai.  “Album je vlastně 50minutový filmový příběh rozdělený do 14 kapitol – skladeb – a popsaný v knížce, která je součástí alba. Popisuje 14 duchovních disciplín, které jsem v průběhu vývoje alba dokumentoval,” popisuje Dali Mráz. Nová deska vznikala tři roky a na její dokončení významně přispěla celosvětová sbírka Indiegogo, kde se podařilo vybrat 128 % požadované částky. Hlavním partnerem se nestal nikdo menší, než kanadský bubenický YouTube kanál Drumeo. Právě na tento kanál byl Dali jako dosud jediný Čech pozván a v rámci tohoto pozvání nové album pokřtili dva hlavní představitelé Jared Falk a Dave Atkinson. 

Album jako novodobý koncept koncertu pro klavír, orchestr a kapelu, doplněný o příběhovou linii, představuje nové a průlomové pojetí, které má posluchači nabídnout komplexní hudební, vizuální i literární zážitek. “Dali Mráz je tak nejen průkopníkem progresivního žánru, ale také unikátního směru a nových postupů,” Seamus Evely (Moderátor DrumeoGab) Hudebníci, kteří se na nahrávání podíleli, přitom až do vydání alba nevěděli, že jsou součástí filmového příběhu, který tvoří ucelený koncept. Album odráží překomplikovanost dnešní doby s nahou emocí, kdy velice komplikované polyrytmické pasáže se spletitými harmoniemi střídají široké plochy s výraznými melodiemi. Nadstandardní pozornost byla věnována celkové produkci alba, od krystalicky čistého zvuku po specifický lak použitý na obal alba. Album můžete zakoupit na webu www.dalimraz.com nebo na prodejnách KOBALT.

Ze zahraničních médií:
Magazin Perkusysta
“Top world drum performance. They determine the future of percussion instruments and a great model for Poland. ”

DrumeoGab
„Dali Mraz’s Level 25 will require many listens before you start capturing all of the musical depth within. Packaged with Dali’s personal reflections and stories for each song on the record, providing insight for the three-year process to create this album. Overall, LEVEL25 is an uncompromising expression of wonderful art. „

BeatIT
„It is a release worth the attention of any drum maniac out there as every detail and nuance in Dali’s drumming is crystal clear. It simply contains excellent material ”

Jochen Weigand
“It is a true masterpiece of art. Everything is perfect put together.

Great artwork, your personal note on it and the state of the art sound. The Drums Are Killin ‚! Love it very much and really enjoy it. Worldclass! „

Can this evan be called music BLOG

“Level 25 is a real gem, and it’s solid all throughout. Get your hands on it! ”

Progressive rock central
“Czech drummer Dali Mraz has released a spectacular new album titled Level 25. Mraz delivers a set of masterful creative drumming performances accompanied by world class collaborators from various European countries and the USA.

Level 25 is a beautifully-packaged wonderland of jazz-rock fusion, progressive rock and classical influences. The masterfully-crafted instrumentation is classic fusion: drums, electric bass, keyboards and guitars, along with some outstanding vocals. Thankfully, there is no smooth jazz saxophone anywhere to be seen.”
reklama

reklama

Celosvětově úspěšný muzikant Dali Mráz vydává album LEVEL 25!

Celosvětově úspěšný muzikant Dali Mráz vydává album LEVEL 25!